Pielgrzymka maturzystów

18 października uczniowie naszego Liceum w towarzystwie pani dyrektor, wychowawców i katechety, jako trzecia grupa maturzystów archidiecezji lubelskiej modlili się na Jasnej Górze. Łącznie w trzech turach tegorocznego pielgrzymowania wzięło udział  8 tys. uczniów klas maturalnych.

Trzeciej grupie maturzystów towarzyszył bp Mieczysław Cisło, biskup pomocniczy arch. lubelskiej, który przewodniczył Mszy św. odprawionej w jasnogórskiej bazylice. Zgromadzonych powitał o. Mieczysław , podprzeor Jasnej Góry.

„Dzisiaj na Jasnej Górze zawierzcie swoje sumienie, żeby dochowało swojej czystości i prawości, zawierzcie swój los, żeby zachować wiarę pomimo różnych zwątpień, kryzysów. One są naturalne w waszym wieku, bo niekiedy trzeba wyrosnąć z tych kategorii myślenia religijnego wyniesionego w dzieciństwie o aniołach ze skrzydłami, o szatanie z rogami, o Bogu Ojcu z siwą brodą, niektórzy wraz z odrzuceniem takiego obrazu świata nadprzyrodzonego, tracą całą wiarę, trzeba przełożyć wyobraźnię na nowe kategorie myślenia religijnego, ale to wymaga pewnego wysiłku, poszukiwania. Są odpowiedzi na wasze pytania, które nosicie w sercu, trzeba szukać” – powiedział w homilii bp Mieczysław Cisło.

Podczas Eucharystii maturzyści złożyli Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Po Mszy św. młodzi pielgrzymi uczestniczyli w konferencji, a także modlili się podczas Drogi Krzyżowej na jasnogórskich Wałach.

Ks. Krzysztof Wilczyński

{gallery}2013/2014_12_20wigilia{/gallery}