Wigilia szkolna

Zgodnie z obyczajem panującym w naszym liceum w dniu 18.12.2014 r. odbyła się Wigilia szkolna. Na uroczystość zostali zaproszeni  wszyscy byli i obecni pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

Po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się, porozmawiać, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia w nastroju radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Całą stołówkę wypełniła atmosfera spokoju, życzliwości, a także zapach czerwonego barszczu, ryby i kapusty z grzybami.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny, przygotowany przez Samorząd Internatu. Dał on możliwość przybyłym gościom zastanowienia się nad znaczeniem Bożego Narodzenia w naszym codziennym, “zabieganym ” trybie życia. Następnie p. Dyrektor wraz z przedstawicielami Samorządu  Szkolnego i Internatu odczytała fragment Pisma Św. i złożyła wszystkim życzenia. Wszystkich przybyłych połączyło wspólne radowanie się z narodzin Zbawiciela. Każdy, kto tylko zechciał wziąć udział w wigilijnym spotkaniu, opuszczał tego wieczoru szkołę, pełen pozytywnej energii, uśmiechu i radości.
                                                                                                                                    Aleksandra Charchuła
                                                                                                                                    Magdalena Flasińska