Technik informatyk

Opis kształcenia – Technik informatyk

„Semper in Altum.” – zawsze wzwyż– to słowa umieszczone na sztandarze Technikum nr 1 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie.  Są one dla nas wielkim dziedzictwem, ale też zobowiązaniem.  Jako spadkobiercy patronów szkół – Stefana Żeromskiego i Zygmunta Chmielewskiego, swoją pracę utożsamiamy z misją w dążeniu do osiągnięcia upragnionego celu.

Zespół Szkół Nr 2 w Nałęczowie to szkoła, która łączy tradycję z nowoczesnością, a przyjazna atmosfera i niepowtarzalny klimat są jej dodatkowymi atutami.

Znaczącą wizytówką naszej placówki jest jej bogate wyposażenie w nowoczesną technologię komputerową i informatyczną na miarę XXI wieku. Zmierzamy do tego, aby proces kształcenia odbywał się według najnowocześniejszych standardów. Zostaliśmy zakwalifikowani do projektu badawczego w ramach –  Politechnicznej Sieć VIA CARPATIA.  Posiadamy trzy drukarki 3D, a w najbliższym czasie planujemy zakup kolejnej. Nasi uczniowie korzystają z ponad tuzina długopisów 3D, a dzięki goglom VR, którymi dysponuje szkoła, wchodzimy na co dzień w wirtualną rzeczywistość.

Posiadamy cztery pracownie hotelarskie, w tym dwie jednostki mieszkalne z wyposażeniem standardowym oraz wyposażeniem, jakie posiadają hotele kategoryzacji 5*. Dysponujemy sprzętem gastronomicznym, który został zakupiony w ramach realizacji projektu – Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Puławskim. Nasi uczniowie, jako przyszli hotelarze realizują się, przygotowując i serwując potrawy śniadaniowe i nie tylko. Pracują indywidualnie, tworząc oferty, rozliczając zamówienia, wprowadzając rezerwacje w profesjonalnym programie hotelowym. Efekty swoich prac prezentują na tablicy multimedialnej, w którą wyposażona jest pracownia.

TECHNIK INFORMATYK

Przedmioty rozszerzone: matematyka.

Technik informatyk to zawód z przyszłością, ciekawy, twórczy, prestiżowy i bardzo dobrze opłacany fach dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłowości.

Absolwenci tego kierunku potrafią między innymi: posługiwać się systemami operacyjnymi, pracować w wybranych rodzajach sieci komputerowych, posiadają wiedzę o budowie i  działaniu systemów operacyjnych, potrafią cyfrowo przetwarzać obraz i dźwięk, tworzą aplikacje internetowe oraz zarządzają bazami danych.

Po ukończeniu kształcenia w technikum absolwent może podwyższać swoje kwalifikacje poprzez kontynuowanie nauki w szkołach wyższych na takich kierunkach, jak: informatyka, zarządzanie, systemy multimedialne i internetowe, systemy i sieci komputerowe, automatyka i robotyka, grafika komputerowa.

Misją naszej Szkoły jest rozbudzać ciekawość uczniów tak, by mogli czerpać radość z uczenia przez całe życie. Wszystkie realizowane w szkole inicjatywy, szczególnie działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu „Adiutor” mają na celu pobudzenie wrażliwości uczniów na potrzeby innych. Pomagają one także młodym ludziom znaleźć ich miejsce w krajowej i międzynarodowej wspólnocie oraz rozwijają potrzebę bycia aktywnymi członkami globalnej społeczności.

W ramach partnerstwa z lubelskimi uczelniami: UMCS, Uniwersytetem Przyrodniczym i Uniwersytetem Medycznym uczestniczymy w projektach naukowych ,,Szkoła bliżej uniwersytetu”.

Nasze certyfikaty i odznaczenia:

– tytuł Stacji Kultury,

– Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

– Certyfikat Szkoły Łowców Talentów,

– Certyfikat Uczeń Bezpieczny w Sieci,

– Certyfikat Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły,

– Certyfikat Szkoły z Życiem,

– Certyfikat Szkoły Promującej Wolontariat

Na czas nauki w naszej szkole zapewniamy, uczniom zamiejscowym, pobyt w internacie (czynny 7 dni w tygodniu). Dysponujemy pokojami dwu-, trzy- i czteroosobowymi, z bezpłatnym dostępem do internetu, pokojami ,,cichej nauki”, salą telewizyjną ze sprzętem multimedialnym, siłownią, zapleczem socjalnym do dyspozycji wychowanków (z pralką, suszarką i lodówką).

Jeżeli stawiasz na wyzwania i nowoczesność to ZS Nr 2 jest idealnym miejscem dla Ciebie!

Jeśli chcesz o nas wiedzieć więcej, zajrzyj na naszą stronę internetową:http://zs2.naleczow.pl/

i odwiedź naszego szkolnego Facebooka: https://www.facebook.com/liceum.naleczow

Zasady rekrutacji: Regulamin rekrutacji na rok 2024/2025 Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie

Wymagania dodatkowe:

Kandydat zobowiązany jest dostarczyć do szkoły w terminie do 07.07.2023 r. zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w zawodzie technik informatyk.

Dokumenty do pobrania:

1. Podanie dla kandydata: (pobierz)
  2. Podanie do internatu: (pobierz)
  3. Skierowanie na badania lekarskie uczniów: (pobierz)
  4. Skierowanie na badania do celów sanitarno – epidemiologicznych: (pobierz)
  5. Zgoda na wykorzystanie wizerunku: (pobierz)

W celu wyboru szkoły i klasy zaloguj się na: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/