Liceum dla Dorosłych

Szkoła dla Dorosłych – dokumenty

1. Harmonogram Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych – (pobierz)
  2. Harmonogram zajęć Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych IV Semestr – (pobierz)
  3. Harmonogram zajęć Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych VI Semestr – (pobierz)
  4. Plany zaoczne Semestr III – (pobierz)
  5. Plany zaoczne Semestr IV – (pobierz)
  6. Plany zaoczne Semestr VI – (pobierz)

Liceum Ogólnokształcące jest szkołą dla dorosłych kształcącą w formie weekendowej (zajęcia odbywają się zazwyczaj, co 2 tygodnie w sobotę i w niedzielę). Okres nauczania wynosi 3 lata (VI semestrów). Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej rozpoczynają naukę od semestru III.

Liceum dla Dorosłych wzbogaca wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących. Ukończenie umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Dzięki temu możliwe jest dalsze kontynuowanie nauki w Szkole Policealnej lub na studiach wyższych.

Podstawą oceniania i klasyfikowania słuchacza są egzaminy semestralne przeprowadzane z poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania. Do egzaminu semestralnego dopuszcza się słuchacza, który uczęszczał na obowiązkowe konsultacje, przewidziane w szkolnym planie nauczania, w wymiarze, co najmniej 50% czasu przeznaczonego na te konsultacje oraz uzyskał z wymaganych ćwiczeń i prac kontrolnych oceny pozytywne.