Biologiczno-medyczna

Klasa biologiczno – medyczna I B

Zespół Szkół nr 2 w Nałęczowie już od ponad 90 lat kształci młodzież w kierunkach tak poszukiwanych na rynku pracy.Jesteśmy nie tylko placówką oświatową, która pozwala zdobyć wiedzę, kompetencje kluczowe i rozwinąć umiejętności, ale też miejscem, gdzie można realizować swoje pasje, zainteresowania i marzenia.  Zachęcamy uczniów, aby stawiali sobie nowe wyzwania, aby rozwój osobisty był dla nich codzienną systematyczną pracą. Stawiamy im wysokie wymagania.

Odpowiadając na ciągłe zmiany zachodzące we współczesnym świecie udoskonalamy naszą szkołę tak, aby odpowiednio kształciła i wychowywała młodych ludzi. Pragniemy być otwarci na rzeczywistość, aby w niej aktywnie uczestniczyć.  Stwarzamy uczniom takie warunki nauki i pracy, aby bez obaw rozpoczynali swoją karierę zawodową oraz aktywnie włączali się w proces przemian społecznych i ekonomicznych.

Obowiązkowymi przedmiotami realizowanymi w stopniu rozszerzonym są biologia oraz do wyboru język polski lub chemia.

Jeśli jesteś pasjonatem zjawisk przyrodniczych, ochrona środowiska jest dla Ciebie ważna, kochasz zwierzęta, lubisz po prostu pomagać innym, to klasa biologiczno – medyczna jest stworzona dla Ciebie.

Nauka w tej klasie umożliwia Ci kontynuowanie nauki na takich kierunkach studiów jak: odnawialne źródła energii, medycyna, stomatologia, położnictwo, psychologia, ratownictwo medyczne, medycyna sądowa, biotechnologia, dietetyka, farmacja, fizjoterapia weterynaria i inne.

Zasady rekrutacji: Regulamin rekrutacji na rok 2024/2025 Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie

Misją naszej Szkoły jest rozbudzać ciekawość uczniów tak, by mogli czerpać radość z uczenia przez całe życie. Wszystkie realizowane w szkole inicjatywy, szczególnie działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu „Adiutor” mają na celu pobudzenie wrażliwości uczniów na potrzeby innych. Pomagają one także młodym ludziom znaleźć ich miejsce w krajowej i międzynarodowej wspólnocie oraz rozwijają potrzebę bycia aktywnymi członkami globalnej społeczności.

W ramach partnerstwa z lubelskimi uczelniami: UMCS, Uniwersytetem Przyrodniczym i Uniwersytetem Medycznym uczestniczymy w projektach naukowych ,,Szkoła bliżej uniwersytetu”.

Nasze certyfikaty i odznaczenia:

– tytuł Stacji Kultury,

– Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

– Certyfikat Szkoły Łowców Talentów,

– Certyfikat Uczeń Bezpieczny w Sieci,

– Certyfikat Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły,

– Certyfikat Szkoły z Życiem,

– Certyfikat Szkoły Promującej Wolontariat.

Na czas nauki w naszej szkole zapewniamy, uczniom zamiejscowym, pobyt w internacie (czynny 7 dni w tygodniu). Dysponujemy pokojami dwu-, trzy- i czteroosobowymi, z bezpłatnym dostępem do internetu, pokojami ,,cichej nauki”, salą telewizyjną ze sprzętem multimedialnym, siłownią, zapleczem socjalnym do dyspozycji wychowanków (z pralką, suszarką i lodówką).

Jeżeli stawiasz na wyzwania i nowoczesność to ZS Nr 2 jest idealnym miejscem dla Ciebie!

Jeśli chcesz o nas wiedzieć więcej, zajrzyj na naszą stronę internetową: http://zs2.naleczow.pl/

i odwiedź naszego szkolnego Facebooka: https://www.facebook.com/liceum.naleczow

Podanie dla kandydata: (pobierz)

Podanie do internatu: (pobierz)