Studniówka 2015

Od chwili pierwszego dzwonka w roku szkolnym 2014/15, wśród uczniów klas maturalnych nie było ważniejszego tematu, niż nadchodząca wielkimi krokami studniówka.

Planowania było dużo, jeszcze więcej pracy przy organizacji, ale było warto.31.01.2015 roku nadszedł ten długo wyczekiwany wieczór. Wszyscy bez wyjątku wyglądali zjawiskowo.
     Jak co roku studniówkę rozpoczęła część oficjalna, którą poprowadzili Klaudia Siedliska i Łukasz Czapla. Ozdobą uroczystości była recytacja fragmentu “Ody do młodości” w wykonaniu Beaty Zyski oraz dwie piosenki w ramach podziękowania dla nauczycieli i rodziców, zaśpiewane przez klasę 3B.
     W krótkiej części artystycznej obie klasy przedstawiły skecze, które rozśmieszyły publiczność do łez. Klasa 3A pokazała jak wygląda przygotowanie do matury i sam egzamin. Wszystko to, z ogromną dozą humoru pokazali Arek Czajka i Arek Wszołek.
     Natomiast klasa 3B przedstawiła w krzywym zwierciadle lekcje: języka polskiego, angielskiego, matematyki i biologii oraz godzinę wychowawczą, która była niespodzianką dla wychowawczyni klasy, Pani Małgorzaty Gajdzińskiej. Uczennice z 3B zaśpiewały piosenkę, która była jednocześnie podziękowaniem za trzy lata wychowania i przeprosinami, za liczne problemy.
     Wreszcie nadszedł kulminacyjny punkt wieczoru – pora zaprezentować poloneza. W pierwszych parach stanęły: Pani Dyrektor oraz wychowawczynie obu klas. Wszyscy byli pod wrażeniem pięknej choreografii. Również walc w wykonaniu chętnych uczniów i nauczycieli zrobił wrażenie na zgromadzonych.
     W końcu nadszedł czas na zabawę – część przyjemniejszą nie tylko dla młodzieży. Wszyscy bawili się wspaniale. Zespół zapraszał do zabawy w kółku. Nauczyciele pokazali się z nieznanej nam do tej pory strony, wszyscy szaleli, zwłaszcza sorka Wójcik, która nie raz była w centrum uwagi.
     Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, tak i u nas nagle nastała godzina 6.00 i studniówka dobiegła końca. Pozostaną jednak wspomnienia, których jest cała masa oraz film i zdjęcia.

Aleksandra Charchuła, Klaudia Siedliska

{gallery}2015/2015_01_31studniowka{/gallery}