Spotkanie opłatkowe

„Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką nad mieszkańcami kraju mroków, światło zabłysło – tymi słowami rozpoczyna się liturgia Bożego Narodzenia”.
21 grudnia 2016r. odbyło się spotkanie opłatkowe. Na uroczystość zostali zaproszeni  wszyscy byli
i obecni pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Anna Antoń, państwo Zawiślakowie, pan Leon Ginalski, przedstawicielka Rady Rodziców – pani Aneta Michalewska – Pszczoła, pracownicy administracji i obsługi oraz społeczność uczniowska.
W uroczystości wzięły również udział tegoroczne absolwentki: Monika Pawelec i Katarzyna Solis,  które  niespodziewanie nas odwiedziły. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez młodzież naszego Liceum przy wsparciu szkolnego zespołu wokalnego „Freony”.

Następnie Dominika Pszczoła w imieniu Samorządu Szkolnego  złożyła społeczności szkolnej życzenia  świąteczne. Do  życzeń dołączyła się także pani Aneta Michalewska – Pszczoła – przedstawicielka Rady Rodziców. Następnie głos zabrała pani Alina Gomółka, życząc wszystkim zgromadzonym rodzinnych świąt, spokoju, życzliwości, wyrozumiałości dla siebie nawzajem.

Później uroczystość przybrała ekumeniczny charakter, za sprawą
ks. Krzysztofa Wilczyńskiego, który odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim
i zaprosił do wspólnego odśpiewania kolędy „Cicha noc”, po którym  nastąpił wzruszający moment dzielenia się opłatkiem. Zaproszeni goście i uczniowie rozpoczęli  kolędowanie i zasiedli do wspólnego  stołu, aby próbować potraw wigilijnych. Spotkanie odbyło się w tradycyjnej, ciepłej, życzliwej atmosferze radości i oczekiwania na narodziny Zbawiciela.