Akcje charytatywne w naszej szkole

Od 20 listopada do 15 grudnia 2016r. uczniowie naszego Liceum włączyli się w ogólnopolską akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” oraz akcję pod hasłem „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Celem prowadzonych działań było rozwijanie wrażliwości młodzieży na potrzeby biedniejszych rodzin
z dziećmi. Młodzież miała okazję kształtować poczucie odpowiedzialności i rozwijać zaradność
w podejmowaniu pracy na rzecz drugiego człowieka.

Do 15 grudnia 2016r. cała społeczność szkolna gromadziła słodycze, środki czystości i higieny osobistej, żywność długoterminową oraz artykuły szkolne dla dzieci. Każda klasa samodzielnie wyznaczyła sobie rodzaj zbieranych produktów: ryż, makaron, kasza, cukier, olej. Natomiast wszyscy pracownicy szkoły zbierali środki czystości i higieny osobistej. Zebrane produkty przekazane zostały sztabowi prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nałęczowie. Pracownicy Ośrodka rozdysponowali zgromadzone dary najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi z terenu naszej gminy.

Kolejną akcją charytatywną, w którą włączyła się nasza szkoła była „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Do 6 grudnia 2016r. prowadzona była zbiórka upominków: zabawek, książek, gier planszowych, puzzli itp. dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Nałęczowie. Następnie grupa wolontariuszy przekazała zgromadzone dary dzieciom ze świetlicy środowiskowej „Dziecięca alternatywa”.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział i  wsparcie naszych akcji. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzeń.