Mistrz Ortografii

18 kwietnia 2023 roku odbył się VI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny Zostań Mistrzem Ortografii pod patronatem UMCS i Lubelskiego Kuratora Oświaty. W tym roku miał on szczególną oprawę, dzięki nawiązaniu  ścisłej współpracy z Centrum Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS. Korzystając ze wsparcia  przedstawicieli tejże instytucji przygotowaliśmy  ciekawy program naszego cyklicznego przedsięwzięcia. W tym dniu, zmaganiom konkursowym o tytuł Mistrza Ortografii towarzyszyły również inne atrakcyjne wydarzenia  przygotowane dla uczestników rywalizacji, jak również dla naszych uczniów.  Z wykładem gościnnym pt. “Siła relacji” wystąpiła Pani mgr Barbara Uljasz –   kierownik Biura Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS . Warsztaty pt. “Przywództwo, komunikacja i motywacja” przeprowadziła Pani dr Monika Baczewska – Ciupak.  Uczniowie mogli uzyskać szczegółowe  informacje na temat nauki  i życia studenckiego na UMCS,  odwiedzając zorganizowane  w holu szkoły stoisko promocyjne uczelni , którego gospodarzem był Pan Patryk Grzegorczyk. Młodzież chętnie i z dużym zainteresowaniem korzystała z przygotowanych atrakcji.  Komisja konkursowa w tym czasie zajęła się  sprawdzaniem dyktand i testów.  Gościem honorowym gali podsumowującej konkurs była Pani prof. Dorota Kołodyńska, Prorektor UMCS ds. studentów i jakości kształcenia. Laureatami konkursu zostali:  kategoria 7, 8 klasy szkoły  podstawowej –  I miejsce uzyskał Michał Gilewicz ze  Szkoły Podstawowej  Nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie przygotowany przez  Panią Justynę Sadowską, II miejsce Kajetan Kokowicz ze Szkoły Podstawowej  Nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie przygotowany przez  Panią Renatę  Nowaczek, II miejsce ex  aequo Piotr Baca ze Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli przygotowany przez  Panią Agnieszkę Franczak – Pać; III miejsce ex  aequo Dawid Jałocha ze Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli przygotowany przez  Panią Agnieszkę Franczak – Pać oraz   Patrycja Puzoń – Komorowska ze Szkoły Podstawowej  Nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie przygotowana przez  Panią Renatę  Nowaczek.  Kategoria szkoły ponadpodstawowe –  I miejsce uzyskała Karolina Jatczak z V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Lublinie przygotowana przez Panią Annę Lipczyńską – Tymczynę, II miejsce Piotr Szaniawski z II LO im. Komisji Edukacji Narodowej  w Puławach przygotowany przez Panią Renatę Bany,  III miejsce Julia Baryłka również z II LO im. Komisji Edukacji Narodowej  w Puławach przygotowana przez Panią Renatę Bany. Gratulujemy zwycięzcom  oraz nauczycielom. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym nasze przedsięwzięcie mogło odbyć się w tak wyjątkowej i uroczystej oprawie: Centrum Promocji UMCS, Nałęczowskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju i Promocji, Bankowi Spółdzielczemu w Nałęczowie, Piekarni Kubić z Poniatowej.