Święto Książki

23 kwietnia,  oficjalnie od 1995 roku na mocy postanowienia UNESCO obchodzone jest Święto Książki i Praw Autorskich. W tym dniu, w różnych zakątkach świata podejmowane są różne przedsięwzięcia służące promocji książki, czytelnictwa oraz etycznego korzystania z własności intelektualnej i artystycznej. W naszej szkole również zaakcentowaliśmy obchody Międzynarodowego  Dnia  Książki. Po raz pierwszy uczczono go w formie zorganizowanego kiermaszu książek. Dzięki współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie przygotowano bardzo atrakcyjną ofertę poczytnych autorów i bestsellerowych tytułów głównie literatury młodzieżowej. W holu szkoły wyświetlana była również prezentacja pod tytułem „ Jak nie czytam, jak czytam”. Tytuł prezentacji jest jednocześnie hasłem najpopularniejszej  akcji czytelniczej w Polsce, organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Działania propagujące czytanie książek przygotowała biblioteka szkolna przy wsparciu  wychowawcy klasy pani Aleksandry Karpińskiej oraz uczniów z  I A Technikum, pełniących  kwietniowy dyżur klasowy. Wbrew powszechnym opiniom na temat stanu czytelnictwa wśród młodzieży, nasi uczniowie byli mocno zainteresowani wydarzeniem i wielu z nich  przeznaczyło część kieszonkowego na zakup wybranej książki.