Wiosna z SKW „Adiutor”

14 kwietnia odbyła się Akcja Żonkilowa pod Kościołem rektoralnym im. Karola Boromeusza w Nałęczowie. Wolontariuszki: Kateryna Shytut, Yelyzaveta Asanova, Olga Smirnova, Katarzyna Pałka, Natalia Maciążek oraz Anastasiia Hubii i Olha Humeniuk, kwestowały na rzecz Hospicjum im. Matki Teresy w Puławach. Datki na tak ważny cel zbierane były również w centrum miasta i parku. Podczas akcji udało nam się zebrać imponującą sumę ponad 2003zł.

Wiosna to przepiękny czas, podczas którego budzi się przyroda i jest okazją do obcowania z naturą oraz zadbania o jej dobrostan. Światowy Dzień Ziemi, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status.
Z tej okazji, w sobotę 22 kwietnia, Szkolny Klub Wolontariatu „Adiutor” wraz z chętnymi uczniami Zespołu Szkół w Nałęczowie przyłączył się do akcji sprzątania naszej gminy, organizowanej przez Urząd Miasta Nałęczów i ZZOK
w Bełżycach.
Tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi to „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. W akcji wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły pod opieką dwóch wychowawców. Odpowiednio przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyliśmy na tereny przyleśne i leśne. Wolontariusze zebrali ok. 30 worków śmieci.
Pamiętajmy, że celem corocznej akcji  w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale  przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę  z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.
Tym razem oddaliśmy mieszkańcom piękny, zielony teren na obrzeżach lasu Bochotnica, za rok być może będzie to inne miejsce. Oby takich akcji  na co dzień było jak najwięcej!

Opiekunki SKW „Adiutor”
M. Rejmak-Chęć i B. Surdacka