Wybierz mądrze!

W dniu 22. maja 2014 r. nasze liceum odwiedziła duża grupa gimnazjalistów w ramach Dni Otwartych Szkoły. Na gości czekały różne atrakcje i niespodzianki.

Celem Dni Otwartych było przede wszystkim przybliżenie gimnazjalistom naszego liceum i udowodnienie, że naprawdę wiele się u nas dzieje. Publiczności zaprezentowali się uczniowie, którzy w szkole mogą realizować swoje pasje artystyczne w kabarecie, grupie tanecznej i w zespole wokalnym „Freony”. W trakcie popisów artystycznych gimnazjaliści poznawali poszczególne profile kształcenia. Prezentowali je licealiści w zaskakujący, niekonwencjonalny sposób. Była recytacja fraszek o szkole, autorstwa naszych uczniów, podchwytliwe zagadki matematyczne, prezentacje multimedialne, scenki z życia, w których przydaje się znajomość języków obcych, parada zawodów, które można zdobyć, uczęszczając do klasy o profilu medyczno-psychologicznym.

Po występach,  gimnazjaliści podzieleni na grupy przedmiotowe zwiedzali szkołę i internat, rozmawiali z nauczycielami i licealistami. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillowaniem. W trakcie Dni Otwartych przeprowadzona została loteria. Posiadacze szczęśliwie wylosowanych numerków mogli wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, m. in. : zegarek, słuchawki, myszkę bezprzewodową, odtwarzacz Mp3, pendrivy.
    Czas upływał szybko i w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać gimnazjalistów, że wybór naszej szkoły – to mądry wybór.

Bożena Kursa