Sukces Adama Woźniakowskiego!

26 maja 2014 roku w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym, odbył się III wojewódzki finał Interdyscyplinarnego Konkursu, który w tym roku miał tytuł „Lubelszczyzna – 25 lat po Czerwcu”. Konkursowi, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach, patronuje od początku Włodzimierz Karpiński –  Minister Skarbu Państwa.

Konkurs  wymaga połączenia wiedzy z przedsiębiorczości ze znajomością najnowszej historii a w całości poświęcony jest Lubelszczyźnie i jej mieszkańcom. Głównym celem konkursu jest edukacja gospodarcza  i wychowanie patriotyczne, poprzez wspomnienie i utrwalenie w świadomości młodych mieszkańców Lubelszczyzny, wydarzeń końca dwudziestego wieku, prowadzących do powstania wolnej Rzeczpospolitej Polskiej oraz poprzez budzenie i rozwijanie zainteresowań sprawami gospodarczymi, oraz zachęcenie do podjęcia aktywności zawodowej i społecznej na terenie Lubelszczyzny
Konkurs składał się z dwóch etapów:
I. Stworzenie pracy konkursowej (prezentacja multimedialna, blog, strona internetowa) na temat ostatniego 25-lecia na Lubelszczyźnie, sukcesów, pomysłów na rozwój Lubelszczyzny, jak i tworzonych tu przedsięwzięć biznesowych.
II. Finał konkursu (rozwiązanie testu i część oficjalna)
W tym roku do finału zakwalifikowano 21 prac stworzonych przez 32 uczestników (ostatecznie w finale wzięło udział 29 uczniów) . Były to prezentacje multimedialne, blog i strony internetowe. Nasze Liceum reprezentowali: Adam Woźniakowski i Bazyli Czern- uczniowie klasy I a.
W wyniku oceny prac konkursowych i testu finałowego wyłoniono zwycięzców.
Klasyfikacja generalna:
1. Adam Woźniakowski z LO im. S. Żeromskiego w Nałęczowie
2. Katarzyna Kowalska z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
3. Luiza Markiewicz ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
Trzeba podkreślić, że rywalizacja była bardzo zacięta i z liderów tworzących ścisłą czołówkę  po pierwszym etapie, w tym gronie zameldował się tylko zwycięzca.
W klasyfikacji szkół:
1. Miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Nałęczowie
2.Miejsce przypadło Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach
3.  Miejsce zdobyło  I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Lublinie

Praca konkursowa do wglądu tutaj

Więcej informacji o konkursie tutaj

Zwycięzcy gratulujemy sukcesu! Bazylemu Czerm życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji konkursu!

Artur Muciek

{gallery}2013/2014_05_26komkurs lubelszczyzna{/gallery}