A w Żeromie geografia w terenie

W piątek 06 czerwca 2014 r. grupa uczniów klas drugich pod opieką nauczyciela geografii zgłębiała tajniki wiedzy o regionie swojego zamieszkania. Tym razem wiedza czerpana była nie z książek a z obserwacji terenu oraz ekspozycji Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym

Aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w tej niecodziennej lekcji. Odczytywali wiadomości zaklęte w skałach, blokdiagramach, fotografiach, mapach a nade wszystko w obserwowanej rzeźbie terenu oraz roślinności tego obszaru.
Zrelaksowani, dotlenieni i dokształceni będziemy mile wspominać tę wyjątkową lekcję, która nie jest ostatnią lekcją w terenie. Już za tydzień kolejna taka przygoda.
    Wszystkich, którym podoba się taka forma zdobywania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności zapraszam do podjęcia nauki w Żeromie w klasie z rozszerzoną geografią, bo warto.

Teresa Zub – Iwanicka

{gallery}2013/2014_06_10geografia w terenie{/gallery}