Turniej Trójgamiczny!

Startuje pierwszy w Polsce Turniej Trójgamiczny! I my bierzemy w nim udział!

Twórcy gier zabierają nas tam, gdzie nigdy nie doszlibyśmy samodzielnie. Dlatego tworzenie gier to zajęcie dla wyjątkowych osób. Właśnie takich osób poszukują Fundacje Teatrikon i Lublin Gamedev do udziału w Turnieju Trójgamicznym – nastawionych na rozwój i motywowanych przez osiąganie kolejnych poziomów wiedzy i doświadczenia, chcących wyrazić swoją kreatywność i podzielić się nietuzinkowym pomysłem na grę, a przede wszystkim nie bojących się poddania swoich działań rzetelnej ocenie.

Do 7 grudnia trwała rekrutacja zespołów ze szkół ponadpodstawowych, które chcą zrealizować autorski pomysł na grę elektroniczną. W czasie trwania rekrutacji zostało nadesłane mnóstwo zgłoszeń do Turnieju z kilkudziesięciu miast w całej Polsce. Nasza drużyna znalazła się w 30 wyłonionych w rekrutacji drużyn z największym potencjałem zawalczy o miejsce w szrankach.

ZAKWALIFIKOWANE PROJEKTY

CHŁOPAKI GRATULACJE! 😊

Turniej Trójgamiczny rozpocznie planowana na 16 grudnia 2019 r.  Konferencja Przydziału, podczas której Uczestnicy będą szkolić się w trzech profesjach: programistycznej, graficznej i designerskiej – które oznaczają role w drużynie oraz rodzaj zadań i wyzwań, które będą przed nimi stały w trakcie trwania Turnieju. Tylko dobra współpraca i komunikacja w grupie może zapewnić im laur zwycięstwa w finale planowanym na czerwiec 2020.

W tym celu zostanie wybranych 12 zakwalifikowanych drużyn, gdzie będą brać udział w szkoleniach, zjazdach i warsztatach online, które pomogą im doszlifować pod okiem specjalistów projekt gry i stworzyć jej prototyp. Projekt odbywa się w trzech miastach (zwanych Kantonami): Lublinie, Katowicach i Poznaniu, a trzy najlepsze drużyny zwyciężą udział w weekendowych warsztatach w profesjonalnym studiu gier.

Trzymamy kciuki, wierzymy w Was! Powodzenia😊😊😊