Wolontariusz roku 2019 Powiatu Puławskiego

Szkolny Klub Wolontariatu „Adiutor” został uhonorowany tytułem „Wolontariusza roku 2019 Powiatu Puławskiego” podczas I Powiatowego Dnia Wolontariatu.

W piątek 6 grudnia 2019r przedstawiciele Klubu odebrali z rąk Starosty Puławskiego, pani Danuty Smagi statuetkę i dyplom za osiągnięcia w dziedzinie wolontariatu. Uroczysta gala odbyła się w Sali Pompejańskiej Starostwa, a poprzedził ją panel dyskusyjny „Wolontariat – okno na świat. Dwie strony korzystają na działaniach” z udziałem starosty i podmiotów związanych z działalnością charytatywną w Powiecie Puławskim. Uroczystość uświetniły występy Puławskiej Orkiestry Dętej i Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Puławach. Na zakończenie nasi wolontariusze uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym dla wszystkich zaproszonych gości.

Dzień wcześniej, 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu SKW „Adiutor” zorganizował akcję promującą postawy altruistyczne, empatię i aktywność na rzecz innych. Tym razem zamiast gofrów i babeczek wolontariusze przygotowali dla całej szkolnej społeczności przysmak duchowy w postaci złotych myśli o szczęściu i pomaganiu. Z okazji Dnia Wolontariatu ukazała się też gazetka ścienna na tablicy SKW.

Obecnie wolontariusze uczestniczą w akcji MEN „Razem na Święta” organizując m. in. przedświąteczne zbiórki darów i kiermasz bożonarodzeniowy dla potrzebujących, Mikołajki dla dzieci ze świetlicy środowiskowej, prowadząc kwestę „Wigilijne Sianko” na rzecz puławskiego hospicjum.

W tym roku szkolnym SKW „Adiutor” liczy 38 wolontariuszy, angażujących się w różne przedsięwzięcia charytatywne, pracujących w przedszkolu, świetlicy środowiskowej i z osobami starszymi. Poświęcają innym swój wolny czas, swoje zdolności i swoje wielkie i otwarte serca. Dziękujemy im za to.

Opiekunki SKW