Szkolny konkurs „Mój region Lubelszczyzna”

Szkolny konkurs wiedzy o Lubelszczyźnie odbył się w dniu 22 kwietnia 2010 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.

Konkurs swoim zakresem obejmował wiedzę dotyczącą geografii fizycznej, społeczno – ekonomicznej, historii i aktualności z Lubelszczyzny. Do konkursu przystąpiło czterdziestu pięciu uczniów.

W pierwszym etapie wyłoniono czworo uczestników z największą ilością punktów, którzy zdobyli po 13 na 20 możliwych punktów. Byli to:

1. Bętkowski Piotr
                                                2. Górska Monika
                                                3. Grelowska Iwona
                                                4. Kruk Mateusz

Zgodnie z regulaminem mówiącym, że zwycięzcami konkursu zostaną trzy najlepsze osoby, należało zorganizować drugi etap. Odbył się on 17 maja 2010 roku. Do drugiego etapu przystąpiło czterech uprawnionych uczniów. Zwycięzcami zostali:

1. Bętkowski Piotr – 13 punktów na 20 możliwych
                                               2. Grelowska Iwona – 13 punktów na 20 możliwych
                                               3. Kruk Mateusz – 12 punktów na 20 możliwych

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni ocenami celującymi z geografii, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci: albumów książkowych, przewodników turystycznych po Nałęczowie, map i przewodników po Puławach, pendrive, słodyczy i innych gadżetów. Wręczenie nagród odbyło się 25 czerwca 2010 roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Nagrody zostały ufundowane przez:
• Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
• Urząd Miasta Nałęczów
• Urząd Miasta Puławy

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Karol Jakubaszek