Finał VI edycji Konkursu Papieskiego

15 maja 2010 roku  w 10 miastach w Polsce odbywały się finały VI edycji Konkursu Papieskiego „Papież o Młodych, Młodzi o papieżu” zorganizowanego przez Instytut Tertio Millennio z Krakowa. Nasza szkoła tradycyjnie zaznaczyła swoją obecność na tym konkursie złotymi zgłoskami.

W latach poprzednich III i I miejsce zajęła tegoroczna maturzystka- Magdalena Żywicka. W bieżącym roku szkolnym do grona laureatów dołączyła Jadwiga Garwolińska z klasy IIbW tym roku do udziału w Konkursie zgłosiło się 8506 uczniów z całej Polski, w tym 711 z Lubelszczyzny. Celem Konkursu jest upowszechnianie nauczania  Jana Pawła II,   poszerzanie  wiedzy oraz  kształtowanie postaw młodych ludzi.
      Według ks. prof. A. Szostka  na uznanie zasługują wszyscy uczestnicy konkursu, którzy zdecydowali się przeczytać  dzieła Papieża i podjąć rozważania w oparciu o lekturę wybranego przez siebie fragmentu.
      Jadzia Garwolińska  świetnie poradziła sobie z tym wyzwaniem.. Pomyślnie przeszła 3  etapy konkursu. Napisała bardzo interesujący esej na temat :Istota i znaczenie małżeństwa jako jedność mężczyzny i kobiety w świetle nauczania Jana Pawła II.
      Finał konkursu  polegał na  obronie ustnej napisanego eseju.
     Jadzia  umiejętnie  broniła swoich racji, wykazała się  doskonałą znajomością nauczania Jana
Pawła II oraz  dojrzałością  formułowaniu własnych   poglądów. A odpowiadała przed  znamienitą trzyosobową komisją ,w skład  której weszli: ks. prof. Andrzej Szostek – kierownik Katedry Etyki KUL, były rektor KUL; o. Robert Głubisz – przeor klasztoru Dominikanów w Lublinie oraz Cezary Ritter  – Instytut Jana Pawła II KUL.
      Nasza uczennica zajęła w konkursie II miejsce  i rozsławiła nasze Liceum na forum Lubelszczyzny. Gratulujemy!

Jolanta Woźniakowska