Podsumowanie akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu

W okresie przedświątecznym nasi wolontariusze mieli mnóstwo pracy. Przeprowadzili cztery zbiórki darów dla osób potrzebujących (żywności: „Podziel się posiłkiem” i „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” oraz „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” – zabawek dla dzieci ze świetlicy środowiskowej), przygotowali paczki ze zbiórki żywności, w tym 12 paczek dla rodzin uczniów naszej szkoły, robili ozdoby świąteczne na aukcję i kiermasz oraz zajęli się ich sprzedażą, własnoręcznie wykonali piękne kartki dla zaprzyjaźnionych instytucji i emerytowanych nauczycieli oraz na kiermasz (łącznie ok. 100).

Wspólnie z innymi uczniami i pracownikami naszej szkoły, którzy zbierali żywność w „Biedronce”, przynosili zakupione przez siebie produkty na zbiórki do szkoły, a także kupowali ozdoby wykonane przez wolontariuszy, pomogliśmy wielu osobom potrzebującym. Zebraliśmy dla nich ok. 300 kg produktów. Pomogliśmy też osobom bezdomnym, przekazując 300 zł na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które prowadzi dla nich ogrzewalnie i schroniska. Ucieszyliśmy dzieci ze świetlicy środowiskowej, zanosząc im mikołajkowy worek zabawek i emerytowanych nauczycieli, którym przekazaliśmy życzenia świąteczne na ręcznie robionych kartkach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powyższe akcje wolontariuszom Szkolnego Klubu Wolontariatu i innym osobom wspierającym jego działania. Szczególne podziękowania kierujemy do Magdaleny Sitek, Dawida Mrozka, Patrycji Kwiecień, Anastazji Bugajczuk, Aliny i Kamili Pochtar, Martyny Barszczewskiej, Alli Trojan, Natalii Tershenko, Olyi Khmil i Irynie Volynets.

M.RCh i B.S.