Podróże kształcą

Od 07 do 13 marca 2020 r. grupa młodzieży z klasy I a LO oraz z I IHE p i II TIH przebywała na wycieczce w Zakopanem. Siedmiodniowy pobyt w zimowej stolicy Polski był możliwy dzięki temu, że uczniowie kl. I a LO przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu „Być jak Ona” i w nagrodę, za uzyskanie II miejsca, wyjechali do Zakopanego. Pobyt zorganizowała i częściowo sponsorowała  Fundacja „ Honor Pomagania Dzieciom” . Najbardziej zaangażowane w realizację projektu  tego konkursu, poświęconego Irenie Sendlerowej, były dwie uczennice z kl. I a LO Karolina Dobraczyńska i Julia Wójcik.

Program wycieczki był bardzo ciekawy i napięty. Po tatrzańskich szlakach byliśmy oprowadzani przez licencjonowanych przewodników górskich. Większość wędrówek prowadziła przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Można było  nacieszyć oczy pięknymi widokami w zimowej scenerii, słuchać dźwięku skrzypiącego, pod butami,  śniegu.  Każdego dnia przemierzano inne, ale równie atrakcyjne i urokliwe trasy: Kuźnice, piesze wejście na Gubałówkę, „Dolina Strążyska”, „Droga pod Reglami”, „Dolina ku Dziurze”. W programie przewidziano  również zwiedzanie skoczni, najstarszej zabytkowej część Zakopanego z ul. Kościeliską, Kościołem i Cmentarzem  na Pęksowym Brzyzku oraz Sanktuarium Fatimskim  na Krzeptówkach.

Dużą atrakcją była wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. To w pełni nowoczesny i interaktywny obiekt, którego sercem jest sala odkryć, a w niej m. in. gry komputerowe oraz gry działające w technice Kinect. Wiele wrażeń i emocji dostarczył seans w sali kinowej 3D. Dzięki symulacji można było doświadczyć i przeżyć zjawisko zejścia lawiny.

Zorganizowana została również gra miejska, której towarzyszyła dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, a zdobyte umiejętności współpracy, czytania mapy i orientacji w terenie będzie można, z pewnością, kiedyś wykorzystać. Zaliczone zostały również inne aktywności zimowe: jazda na łyżwach, ślizgi na torze saneczkowym.

Długo w pamięci pozostanie widok z okien pokojów hotelowych. Zaglądał przez nie „śpiący rycerz”, takim mianem określa się  pasmo Giewontu, a pogoda, a więc  i widoczność  były wyśmienite przez cały nasz pobyt.

Taki wyjazd to świetna integracja zespołu klasowego. To również dobry sposób na poznawanie przyrody, kultury, tradycji i historii różnych regionów Polski.

 

Archiwa
Archiwum
Maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Ostatnie wpisy