Nasza szkoła przekazała „Paczuszkę dla maluszka” do Domu dla Matek z Dziećmi w Lublinie

Szkolny Klub Wolontariatu „Adiutor” już po raz trzeci włączył się w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla maluszka”, której organizatorem jest Fundacja małych Stópek w Szczecinie.
Akcja organizowana jest rokrocznie w okresie adwentu, a jej celem jest wsparcie podopiecznych placówek i organizacji zajmujących się pomocą dzieciom i matkom w trudnej sytuacji życiowej.
W tym roku nasza świąteczna paczka trafiła do lubelskiego Domu dla Matek z małoletnimi Dziećmi i Kobiet w ciąży. Przed ogłoszeniem zbiórki skontaktowaliśmy się z tym ośrodkiem w celu ustalenia szczegółowych potrzeb, dzięki czemu mogliśmy mieć pewność, że nasze dary przyniosą konkretną pomoc.
Wraz z rozpoczęciem adwentu nasi wolontariusze ustawili w szkole i w internacie choinki z akcyjnymi papierowymi bombkami, pod którymi można było składać dary. Zachęcali do udziału w akcji cała szkolą społeczność, jednak w tym roku długo nie pojawiały się pod choinkami żadne paczuszki… Nasza akcja zbiegła się z zorganizowaną nieco wcześniej zbiórką odzieży dla bezdomnych mężczyzn ze schroniska w Puławach. Były też w tym roku organizowane inne zbiórki.  W tej sytuacji wolontariusze „Adiutora” postanowili działać sami, bo wiedzieli, że dzieci już czekają na świąteczną paczkę. Zorganizowali na ten cel przed kościołem parafialnym kiermasz wykonanych przez siebie stroików i innych ozdób świątecznych, z którego pozyskali ponad 1000 zł na zakup darów dla dzieci. Wkrótce pod choinkami pojawiły się też inne paczki. Jedną z nich przygotowała klasa IV TIH. Kilka sztuk nowej odzieży, grę i słodycze ufundował sklep „Krakpawilon”.
W sumie przekazaliśmy do ośrodka całkiem sporo nowych produktów, takich, jakie potrzebowały dzieci i ich mamy.  Wśród nich znalazło się sporo zabawek (14 gier i puzzli, 20 książeczek i malowanek) odzież dla dzieci (m. in. 7 par nowych spodni i leginsów, 6 bluz, 21 par skarpetek), środki higieniczne (10 kg proszku do prania, 10 żeli do mycia, szampony, podpaski, chusteczki, płyny itp) słodycze (m. in.19 czekoladowych mikołajów) oraz kaszki i przeciery dla dzieci, a także 3 komplety spineczek do włosów.  Pełna lista z potwierdzeniem odbioru znajduje się u opiekunów SKW, a kopia została przesłana do organizatorów akcji. Dary zostały przekazane do Domu dla Matek z Dziećmi dnia 22.12.23 r.
 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję, szczególnie wolontariuszom „Adiutora” za przygotowanie ozdób i zorganizowanie kiermaszu, ubranie choinek i spis produktów.
Dziękujemy wolontariuszom SKW: Emilii Majchrzak, Anastasii Hubii, Karynie Vasylenko, Olhi Humeniuk, Nazarowi Lobodzie, Artemowi Kitchenko, Kasi Pałce, Natalii Maciążek, Oldze Smirnowej, Yelizaviecie Asanowej, Andrejowi Rozkhov, a także pani Svietlanie Karach, Michałowi Wójtowiczowi, Darii Yarmolenko i Karolinie Dziaduch.

Dziękujemy też tym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przynieśli swój dar dla dzieci.

Opiekunowie SKW