Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu
Wolontariusze należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu spotkali się we wtorek po lekcjach w świetlicy internatu, by wspólnie świętować. Zapracowani na co dzień w różnych miejscach i akcjach uczniowie mogli usiąść razem przy stole i podzielić się swoimi wrażeniami, a także posłuchać, jak pomagają inni. Podsumowaliśmy dotychczasowe akcje. Wręczyliśmy dyplomy na udział w Zbiórce Żywności organizowanej prze Lubelski Bank Żywności, podczas której zebraliśmy ok. 250 kg żywności. Zaplanowaliśmy nowe działania.
Do Szkolnego Klubu Wolontariatu należy 41 uczniów ze wszystkich prawie klas w szkole, najwięcej z klasy 2 TH i 1LO. Dominują dziewczęta, ale mamy też 4 chłopców. Oprócz akcji pomocy potrzebującym, część wolontariuszy ma swoje stałe zadania. 9 osób pracuje w przedszkolu im. Adama Żeromskiego, 10 osób w świetlicy środowiskowej, 6 uczennic pomaga starszym osobom. Obecnie grupa wolontariuszy przygotowuje kartki i ozdoby świąteczne na kiermasz, który odbędzie się 17 grudnia przed Domem Kultury i na który już dziś zapraszamy.
Z okazji Święta Wolontariatu przygotowaliśmy poczęstunek. Pizzę dla wolontariuszy ufundowała wspólnie z opiekunami restauracja „Na prowincji” w Kolonii Bochotnica. Nie zabrakło też pysznych ciast, o które zadbały opiekunki. Wspomogła je cukiernia „Nałęczowskie Łakocie”, fundując rurki z kremem. Serdecznie dziękujemy, a wszystkim naszym szkolnym wolontariuszom życzymy dużo radości z pracy dla innych, wrażliwości i zaangażowana.
B.S. i M.R.