Mikołajki w przedszkolu i świetlicy środowiskowej

Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował 6 grudnia odwiedziny Mikołaja w przedszkolu im. A. Żeromskiego oraz w świetlicy „Dziecięca Alternatywa” prowadzonej przez nałęczowski MOPS. Do zadań tych oddelegowano dwóch Mikołajów. Mikołaj Kamil Nowacki wybrał się wraz ze Śnieżynką Olą Białek i pomocnikiem Kacprem Hałasem do grupy maluchów z sąsiadującego z nami przedszkola. Zostali tam bardzo miło przyjęci przez świetnie przygotowane do tej wizyty i niezwykle grzeczne i przejęte przedszkolaki, które śpiewały Gościom piosenki, tańczyły i fotografowały się z nimi. Mikołaj otrzymał już zamówienia od dzieci na przyszły rok, co wskazuje na dobre wywiązanie się ze swojej pracy.
Drugi Mikołaj, nasz wolontariusz Arkadiusz Kuś odwiedził wieczorem, po ciężkim dniu swojej pracy dzieci, czekające na niego w świetlicy środowiskowej. Towarzyszyły mu 4 Śnieżynki, które aż do zamknięcia świetlicy bawiły się z wyjątkowo wesołymi tego dnia dziećmi. Mikołaj zaniósł dzieciom wór prezentów, zebranych przez uczniów naszej szkoły w akcji “I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Zanim je wręczył, dzieci zaśpiewały mu piosenkę w języku angielskim! Zadowolone dzieciaki zaprosiły też Mikołaja do świetlicy prywatnie. Wygląda na to, że bardzo im się spodobał.
W imieniu dzieci dziękujemy Mikołajom za ich ciężą pracę.
B.S., M.R.