Marianna Yermolenko najlepszą absolwentką 2016/2017!

Dnia 28 kwietnia 2017r. odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów rocznik 2016/2017. Złotymi zgłoskami w sztafetę pokoleń naszej szkoły wpisała się w tym roku Marianna Yermolenko, niezwykła uczennica z Ukrainy ze średnią ocen 5, 6. Była nie tylko doskonałą uczennicą, ale też w czasie swojego pobytu w szkole brała udział w wielu konkursach języka niemieckiego, które zaliczane są do najbardziej renomowanych konkursów uczniowskich w Polsce. Zdobyła tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund’’, 4 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego ,,An der KUL ist Deutsch cool” organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jej największy sukces to tytuł finalisty 40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu. Jako finalistka 40. OOJN Marianna została zwolniona z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego oraz ze wszystkich egzaminów wstępnych z języka niemieckiego we wszystkich polskich uniwersytetach i szkołach wyższych.
W uznaniu jej dotychczasowych osiągnięć została imiennie zaproszona przez prof. dr hab. Armena Edigariana, prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na studia w tej najstarszej polskiej uczelni.
Marianno, byłaś dla nas nauczycieli wyzwaniem. Tacy uczniowie jak Ty nadają sens i ton naszej nauczycielskiej pracy i są ogromnym powodem do radości. Jesteśmy dumni, że dołączyłaś w tak piękny sposób do wielkiego już grona wybitnych Żeromszczaków. Jesteś jednym z najpiękniejszych motyli ziemi. Leć w słońce, a niebo niech Ci sprzyja!
Barbara Witkowska

Barbara Witkowska