Licealiści w Bieszczadach

Przez trzy październikowe dni grupa uczniów z klasy maturalnej naszego liceum rozwijała zasób swoich wiadomości, umiejętności oraz doświadczeń zwiedzając Bieszczady.

Pierwszego dnia naszej wyprawy podziwialiśmy piękno tego regionu z drezyn rowerowych. Był to również sprawdzian kondycji naszych nóg. Następnie zwiedziliśmy z zewnątrz oraz od wewnątrz zaporę na Solinie. Pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat Jeziora Solińskiego oraz hydroenergetyki w Polsce.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od spotkania z żubrami w zagrodzie w Mucznem oraz zwiedzenia wystaw w Centrum Promocji Leśnictwa, następnie w błogo przygrzewającym Słońcu ruszyliśmy na szlak by przejść przez bukowy las, połoniny, Bukowe Berdo i wejść na Tarnicę. Po ok. 5 godzinach wędrowania po błotnistym szlaku przy silnym wietrze zdobyliśmy Tarnicę!

W dniu wyjazdu Bieszczady żegnały nas deszczem. Nam jednak nie przeszkodziło to zrealizować zaplanowane zwiedzanie Muzeum Bojków w Myczkowie oraz ruin klasztoru w Zagórzu. I tak zakończyliśmy naszą październikową przygodę w Bieszczadach. Pomimo zmęczenia jakie zafundowało nam zdobycie Tarnicy chętnie wrócilibyśmy na piękne bieszczadzkie szlaki.