Finałowy koncert akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum

6 czerwca wolontariuszki „Adiutora” z opiekunkami uczestniczyły w niecodziennym koncercie kończącym tegoroczną XIII edycję akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Koncert był formą podziękowania wszystkim wolontariuszom biorącym udział w akcji. Cieszymy się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w tym gronie.

Na scenie sali widowiskowej Fundacji  Dantis w Lublinie wystąpili artyści ze Szkoły Muzycznej „Rytm i Melodia” oraz zespół licealistów XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie „High School Jam”. Teatr pantomimy zaprezentowała młodzież niesłysząca i słabo słysząca z Technikum nr 1 w Lublinie i Szkoły Podstawowej nr 55 w Lublinie. Odbył się też pokaz iluzji w wykonaniu lubelskiego iluzjonisty Michała Zaorskiego. Wszystkie występy były na wysokim poziomie i cieszyły się uznaniem publiczności. Pod wrażeniem koncertu były również nasze wolontariuszki, które podzieliły się swoją opinią. „Koncert był wspaniały, wszystko było dobrze przygotowane i profesjonalne. Był to miły prezent za wykonaną pracę, który motywuje do dalszej pomocy dla Hospicjum.” (Kateryna S.) „Występ zespołów muzycznych był niesamowity.  Jestem też pod wrażeniem moich niesłyszących rówieśników, którzy odegrali świetne scenki gestami.” (Karyna V.)

Akcję charytatywną „Twój Dar Serca dla Hospicjum” zorganizowały po raz 13. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie . Organizatorzy podsumowali akcję i dziękowali jej uczestnikom. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 130 szkół z województwa lubelskiego, które zebrały 150 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych hospicjum. SKW „Adiutor” wpłacił na ten cel 1870 zł, organizując kiermasz ozdób świątecznych i zbiórkę do puszki. Zebrane środki przeznaczone są na zakup i naprawę sprzętu, żywienie chorych dzieci, leki i środki higieniczne.

Przed koncertem mieliśmy też okazję porozmawiać z o. dr Filipem Buczyńskim, założycielem i prezesem Hospicjum dla Dzieci, który w swoim wystąpieniu podczas koncertu w sposób poruszający mówił o idei pomagania, wrażliwości i empatii. Podziękował wszystkim za zaangażowanie i przekazał podziękowanie dla darczyńców i uczestników akcji nieobcych na koncercie.

Wkrótce w naszej szkole zakończenie zbiórki zakrętek na rzecz spełniania marzeń podopiecznych Hospicjum. Pomoc dla dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie chcemy kontynuować w następnych latach. Dziękujemy wolontariuszom i wspierającym nasze akcje pracownikom szkoły.

Opiekunki SKW “Adiutor”:

BS i MRCH