Dzień na UMCS

06 czerwca grupa uczniów razem z Panią dyrektor Aliną Gomółką, kierownikiem internatu Panią Magdaleną Adamską oraz Panią Bożeną Kursą uczestniczyła w I Ogólnopolskim Forum Szkół Partnerskich UMCS pod hasłem „Siła Relacji”. Pretekstem do zorganizowania wydarzenia był jubileusz piętnastolecia funkcjonowania projektu Szkół Partnerskich lubelskiej uczelni. Do kultowej „Chatki Żaka” czyli Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS przybyły reprezentacje szkół z całej Polski, które współpracują z Uniwersytetem w ramach tego programu. Gospodarze wydarzenia zaproponowali ciekawy program adresowany  zarówno dla młodzieży jak i dla towarzyszących im nauczycieli. Pani prof. Dorota Kołodyńska, Prorektor UMCS ds. studentów i jakości kształcenia oficjalnie powitała przybyłych gości. Przedstawiciele Centrum Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS Pani Beata Pietryczuk i Pan Patryk Grzegorczyk podsumowali 15. lat różnorodnych działań w ramach projektu Szkół Partnerskich UMCS. Urosły nam skrzydła, kiedy w trakcie tego wystąpienia wymieniony został Zespół Szkół Nr 2 w Nałęczowie, jako przykład ścisłej współpracy i wsparcia  uczelni udzielanego  szkole organizującej Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”. Młodzież miała okazję uczestniczyć w akademickim wykładzie,  wygłoszonym przez Panią  prof. Katarzynę Klimkowską.   „Jak żyć i nie zwariować?” taki  intrygujący tytuł miało wystąpienie Pani profesor. Najlepszą rekomendacją wykładu były słowa jednej z naszych uczennic: „brawa za super wykład”. Chwile  relaksu i doznań artystycznych dostarczył koncert w wykonaniu studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Utalentowani wokaliści zaprezentowali własne interpretacje polskich szlagierów. Dla nauczycieli przygotowano warsztaty „Uważna szkoła – trening redukcji stresu dla nauczycieli” prowadzone przez Panią  dr Izabelę Łucjan. Młodzież miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni, wziąć udział w quizach i otrzymać atrakcyjne  nagrody.

Nasza placówka od kilku lat zalicza się do grona szkół partnerskich UMCS. W ramach tej współpracy młodzież uczestniczy w licznych pokazach, warsztatach, wykładach, zajęciach laboratoryjnych, organizowanych przez uczelnię. Bardzo sobie chwalimy i cenimy tę współpracę, która niewątpliwie wzbogaca i uatrakcyjnia ofertę edukacyjną szkoły.