Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Jak co roku w czerwcu ambitni uczniowie z klas I-szych  i II-ich przystąpili do pisania ,,małej matury’’ z języka niemieckiego,  czyli Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego,  który w mojej ocenie formą i treścią znacznie przewyższa wymagania matury prawdziwej, czyli majowej.

Uczestnicy konkursu muszą znać bardzo dobrze nie tylko materiał programowy danej klasy, ale też wykazać się wiedzą z zakresu geografii i kultury Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Obowiązkową częścią składową testu jest gramatyka.
        Konkurs przeprowadzany jest odrębnie w 2 kategoriach zaawansowania językowego: dla klas I-ych i II-ich. Uczeń decyduje sam, w której kategorii zaawansowania językowego chce wziąć udział.
        Do konkursu w dniu 09. i 14. 06.2010r. przystąpiło w tym roku szkolnym 15 uczniów z klas I-szych i 10 z klas II-ich.
Laureatami tegorocznej edycji Konkursu w kategorii klas I-  szych zostali:
                                 1. Pawłowski Kacper – kl. 1a
                                 2. Szuba Katarzyna – kl. 1a
                                 3. Zachaj Mateusz – kl.1a
W kategorii klas II-ich zwyciężyli:

1. Kuzioła Karolina – kl. IIc
                                 2. Strzyżyńska Agnieszka – kl.IIc
                               3. Krakowiak Dominika – kl.IIc

Zgodnie z regulaminem Konkursu uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów, zostają laureatami Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego w danej kategorii klas oraz uzyskują ocenę celująca cząstkową z języka niemieckiego. Na najlepszych czekają również cenne nagrody, które zostaną wręczone zwycięzcom na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2009/10.  Sponsorem nagród jest od lat Goethe-Zentrum w Lublinie i Wydawnictwo Langenscheidt Polska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Barbara Witkow