34 Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W sobotę, 13 października 2018 r. maturzyści z naszej szkoły pod przewodnictwem ks. Mateusza Staweckiego udali się na pielgrzymkę do jasnogórskiego sanktuarium, by modlić się o zdanie egzaminu dojrzałości i trafny wybór drogi życiowej. Towarzyszyli im również p. Ewa Kołodyńska oraz p. Artur Grabarski, a także uczniowie Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Była to już trzecia seria 34 Pielgrzymki Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę, na którą przybyło łącznie ok. 14 tys. uczniów z archidiecezji lubelskiej.
Dotarłszy na miejsce, mieli oni okazję zwiedzić okolice klasztoru m.in. arsenał, skarbiec oraz i wieżę widokową. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 15:30, a przewodniczył jej bp Mieczysław Cisło. W swojej homilii przypominał: „Przychodzimy dzisiaj z naszą kruchą wiarą młodzieńczą, niekiedy płomienną, niekiedy wątpliwą, niekiedy zbuntowaną, niekiedy byle jaką i wołamy do Twojego Syna: ‘Panie, przymnóż nam wiary’. Niech ona pomaga nam rozpoznawać Boży sens stworzenia, sens naszego życia, także wówczas, gdy ugina się ono pod ciężarem krzyża. Prosimy, aby młodych serc nie uwiódł szatan pokusami łatwego szczęścia, złudnego szczęścia bez Boga, bez Bożych przykazań, bez wymagań i pracy nad sobą, bez poświęcenia i służby drugiemu człowiekowi, bez Kościoła i bez systemu wartości, na szczycie którego stoi sam Bóg”. Spotkanie przebiegło pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Na koniec każdy uczestnik naszej pielgrzymki otrzymał pamiątkowy różaniec.
Organizatorem pielgrzymki był ks. prał. Ryszard Lis, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Lublinie.

Julia Szlendak