Pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie.

26 października 2018r. uczniowie naszej szkoły z klasy IIa:  Baranowska Małgorzata, Jędrak Weronika, Lewandowska Maja, Mazur Julia, Wasilewska Alicja, oraz klasy IIIa : Jasik Arkadiusz, Grzywacz Weronika, Fesoviets Iryna, Rejmak Natalia, Żaba Justyna uczestniczyli w pokazach chemicznych  organizowanych przez Wydział Chemii UMCS w Lublinie. Pokazy takie od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno szkól gimnazjalnych jak i średnich. Organizatorem wycieczki był pan Artur Grabarski.

Celem wycieczki przedmiotowej było zmotywowanie uczniów klasy maturalnej oraz uczniów uczęszczających na zajęcia z chemii (zakres rozszerzony) do bardziej wydajnej i efektywnej pracy nauki poprzez udział w pokazach chemicznych organizowanych na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie.