Zapraszamy na zmagania szachowe!

Już po raz drugi zapraszamy uczniów naszego Liceum oraz zaprzyjaźnionych gimnazjów do bezkrwawej, ale pełnej emocji walki. 30 stycznia (czwartek) 2014 r. od godziny 930 odbędą się II Otwarte Szachowe Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

Sponsorami naszego turnieju są:

Bank Spółdzielczy w Nałęczowie
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie

Ze środków pozyskanych od Sponsorów zostaną pokryte niezbędne opłaty rejestracyjne turnieju, dzięki czemu wpisowe wynosi 0 zł!!!
Również dzięki naszym Sponsorom zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegóły dotyczące zgłoszenia znajdują się w Regulaminie turnieju.

Krystyna Maik

II OTWARTE SZACHOWE MISTRZOSTWA
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO
W NAŁĘCZOWIE
NAŁĘCZÓW, 30 STYCZNIA 2014 R.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie

Bank Spółdzielczy w Nałęczowie
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie

Sędzia główny
Marcin Maik, licencja LZSzach. nr 03300050
Uczestnictwo

W turnieju mogą brać udział
• uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego
• uczniowie gimnazjów z regionu

Cel imprezy
• wyłonienie I Szachowego Mistrza Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego
• popularyzacja „królewskiej gry”, szczególnie wśród młodzieży ze środowisk wiejskich
• promocja szkoły w regionie
• integracja młodzieży podczas rywalizacji sportowej
• ciekawie spędzony wolny czas

Termin i miejsce rozgrywek
Rozgrywki odbędą się 30 stycznia 2014 r. w świetlicy Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, ul. Bolesława Prusa 13.

System rozgrywek
Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 30 minut dla zawodnika na partię. W przypadku małej liczby uczestników, turniej zostanie rozegrany systemem rundowym („każdy z każdym”).

Wpisowe
Wymagane opłaty (opłata na LZSzach. oraz opłata za rejestrację w Centralnym Rejestrze PZSzach) pokrywają nasi Sponsorzy.

Nagrody
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla wszystkich uczestników.

Harmonogram imprezy
Rejestracja zawodników – 930
Przywitanie uczestników i rozpoczęcie turnieju – 1000
Wręczenie nagród i zakończenie turnieju – 30 minut po zakończeniu ostatniej rundy.

Zgłoszenia
Zgłoszenie uczestnictwa należy przesłać na adres szachy_u_zeroma@interia.pl do 28 stycznia 2014r. W zgło-szeniu proszę podać imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę szkoły oraz posiadaną kategorię szachową lub jej brak. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo mają osoby zgłoszone na podany wyżej adres. W przypadku większej ilości uczestników, osobom niezgłoszonym nie gwarantujemy możliwości wzięcia udziału w turnieju.

Uwagi organizacyjne
Obowiązują aktualne przepisy PZSzach. oraz FIDE.
Ostatecznej interpretacji przepisów dokonuje sędzia, którego decyzja jest ostateczna.
Obowiązują zasady fair play.