Wycieczka do kina

W czwartek przed feriami 11.02 2010 uczniowie z klasy I a, będąc na wycieczce w Lublinie, brali udział w projekcji filmu Awatar w reżyserii Jamesa Camerona.

Obraz ” został zrealizowany z wielkim rozmachem, przy wykorzystaniu techniki: 2D oraz 3D. Akcja filmu toczy się na planecie Pandora. Jake Sully – weteran wojenny poruszający się na wózku -dostaje szansę odzyskania sprawności w nogach. Musi polecieć na Pandorę i wypełnić powierzone mu tam zadanie. Przyjmując tę misję, bohater nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że odmieni ona całe jego dotychczasowe życie. W filmie nie zabrakło scen batalistycznych, a także wątku miłosnego i  zapierających dech w piersiach  przepięknych widoków. Zdania na temat filmu są bardzo zróżnicowane, począwszy od słów największego podziwu, a skończywszy na ostrych słowach krytyki. Jednakże zdecydowanej większości  uczniów  film się podobał. Chwalono grafikę, efekty specjalne, ścieżkę dźwiękową.

Anita Jakubaszek kl. Ia