Uroczystość 1 września 2021 r.

”W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka,

Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”.

Motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego przyświecało imprezie, która 1 września 2021 roku odbyła się w Zespole Szkół Nr 2 w Nałęczowie.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły nie tylko po raz pierwszy po wakacjach zasiedli w szkolnych ławkach, ale byli też świadkami otwarcia nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.

Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Puławach, Radni Powiatu Puławskiego, Burmistrz Nałęczowa oraz Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie.

Uroczystego przecięcia wstęgi wspólnie dokonali: pani Renata Olszewska – starsza wizytator Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie,  pan Leszek Gorgol– Wicestarosta Puławski, pani Małgorzata Noskowska – kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz pani Alina Gomółka – dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie.

Aby ustrzec ćwiczących od kontuzji oraz zapewnić im i całemu gronu pedagogicznemu przychylność losu,  nowo wyremontowaną salę poświęcił szkolny katecheta – ksiądz Mateusz Stawecki.

Ważnym punktem uroczystości było również ślubowanie, które w imieniu wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie złożył Jan Wilk.

Uczestnicy imprezy poznali kalendarium remontu sali, obejrzeli film na temat  sukcesów naszych uczniów oraz układ taneczny w wykonaniu szkolnych sportowców.

Zwieńczeniem uroczystości było uhonorowanie tych, bez pomocy których nie doszłoby  do remontu. Symboliczne puchary otrzymali pani Renata Olszewska, pan Leszek Gorgol oraz pani Małgorzata Noskowska.

Mamy nadzieję, że nowa sala będzie wzbudzała zainteresowanie nie tylko uczniów naszej szkoły, ale i wszystkich mieszkańców naszej gminy i okolic.