„Tyle wiemy o sobie , ile nas sprawdzono.”

W ubiegłym  tygodniu wszyscy Polacy żyli jednym wydarzeniem .Cały kraj musiał po raz kolejny zmierzyć się z klęska powodzi. W naszym regionie dotknęła ona gminę Wilków. Śledziliśmy z wielkim niepokojem informacje na temat  zagrożenia, bowiem liczna grupa uczniów naszego Liceum pochodzi właśnie z okolic Wilkowa.

Niestety  czarny scenariusz  zaczynał się sprawdzać .Kilku naszych uczniów straciło dach nad głową , inni doświadczali boleśnie  zniszczeń  spowodowanych powodzią.   Uczniowie Liceum nie chcieli stać obojętnie wobec tego wydarzenia. Klasa II b wyszła  z inicjatywą zorganizowania zbiórki różnych potrzebnych w tym trudnym czasie rzeczy. Sama przygotowała plakaty i ulotki. W ciągu dwóch dni w nałęczowskim Supermarkecie  zbierała potrzebne powodzianom produkty: żywność,  wodę, środki czystości, środki higieny osobistej, karmę dla zwierząt.
          Życzliwość mieszkańców Nałęczowa i kuracjuszy przeszła najśmielsze  oczekiwania. W ciągu dwóch dni  uczniowie zebrali bardzo dużo potrzebnych rzeczy. Dodatkowo w klasie przeprowadzona została  zbiórka żywności, środków czystości  i ubrań.  Do miejscowości doświadczonych powodzią pojechało pięć samochodów ze zgromadzonymi darami. Dotarliśmy przede wszystkim do tych miejscowości, z których pochodzą uczniowie naszej Szkoły, a mianowicie: Dobre, Podgórz, Rogów, Karczmiska, Chodlik. Jesteśmy świadomi, że nasza pomoc to kropla w morzu potrzeb. Jednak mamy nadzieję że  zorganizowana przez nas akcja  choć w minimalny stopniu przyczyni się do zmniejszenia skutków tego dramatycznego wydarzenia.
      Dla klasy II b akcja pomocy powodzianom była sprawdzianem solidarności z potrzebującymi. Mamy nadzieję, że zdaliśmy ten egzamin pozytywnie….

Jolanta Woźnakowska