Translatorzy z Żeromskiego

Dnia 26.02.2014r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbył się drugi etap I Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego „Skrzydlate Słowa”. W konkursie udział wzięli uczniowie z 8 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Kamila Grzywacz, Monika Ozimek i Damian Ambrozik.

Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć dwa teksty: fragment prozy – z języka angielskiego na język polski i wiersz – z języka polskiego na język angielski w czasie nie dłuższym niż 90 min.
     Po miesięcznym oczekiwaniu na wyniki z przyjemnością informujemy, że Damian Ambrozik z klasy IIB zajął III miejsce, Kamila Grzywacz z klasy II A otrzymała wyróżnienie, a Monika Ozimek z klasy IIB uplasowała się w pierwszej dziesiątce.
     Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a osoby wyróżnione oraz laureaci konkursu jeszcze raz wybiorą się do Bełżyc, gdzie odbiorą zasłużone nagrody.
     Naszej szkolnej reprezentacji tłumaczy gratulujemy i trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy.

Sylwia Janicka – Gorgol

{gallery}2013/2014_03_24translatorzyz zeromskiego{/gallery}