Technik organizacji turystyki

Opis kształcenia – technik organizacji turystyki

Zasady rekrutacji

Zawód Cykl kształcenia Języki obce Przedmioty rozszerzone symbol cyfrowy zawodu Kwalifikacje
Technik obsługi turystyki

4 lata

Język niemiecki

język angielski
geografia
422104 T.13 Przygotowanie imprez i usług turystycznych

T.14 Obsługa klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych

Technik organizacji turystyki

Język niemiecki

język angielski
geografia
422104 HGT.07. Przygotowanie imprez i usług turystycznych

HGT.08. Obsługa klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik organizacji turystyki jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• organizowania działalności turystycznej;
  • organizowania imprez i usług turystycznych;
  • obsługiwania klientów korzystających z usług turystycznych;
  • rozliczania imprez i usług turystycznych.

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym dadzą Ci lepsze przygotowanie do zawodu i egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzony oraz przygotowanie do studiów wyższych, związanych z tymi kierunkami kształcenia.
Język angielski na poziomie rozszerzonym realizowany jest od klasy pierwszej . Geografia na poziomie rozszerzonym zaczyna się w klasie drugiej. Dobór takich przedmiotów na poziomie rozszerzonym dostosowany jest do specyfiki i potrzeb kształcenia dla zawodu technik organizacji turystyki.

Perspektywy zatrudnienia – Technik organizacji turystyki to kierunek dla osób, które pociąga praca z ludźmi i podróże.

Jako technik organizacji turystyki zdobędziesz niezbędną wiedzę by udzielić informacji na temat usług przewodnickich, pilotażu, noclegowych. Będąc Absolwentem sprawnie obsłużysz konferencje i kongresy oraz umiejętnie poprowadzisz dokumentację związaną z organizacją imprez i usług turystycznych. Zostaniesz przygotowany do egzaminów zawodowych oraz matury. Jest to zawód przyszłości rozwijający się bardzo prężnie biorąc pod uwagę wiele czynników wpływających na turystykę.

Posiadacz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik organizacji turystyki.

Technik organizacji turystyki może znaleźć zatrudnienie w:

• biurach podróży,
  • jednostkach obsługi ruchu turystycznego,
  • placówkach informacji turystycznej,
  • administracji rządowej i samorządowej,
  • obiektach noclegowych,
  • biurach organizatorów kongresów i konferencji.

Co po technikum?

Po ukończeniu technikum uczeń może przystąpić do egzaminu maturalnego, a następnie kontynuować naukę na studiach wyższych.

Będzie mógł również uzupełnić swoje kwalifikacje w szkołach policealnych lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych lub spróbować swoich sił zakładając własną działalność gospodarczą.

W trakcie nauki w technikum uczeń zdaje egzaminy w poszczególnych kwalifikacjach.

Po zdaniu wszystkich egzaminów i ukończeniu szkoły, absolwent otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik organizacji turystyki.

Zasady rekrutacji: Regulamin rekrutacji na rok 2019/2020 Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie

Wymagania dodatkowe:

Kandydat zobowiązany jest dostarczyć do szkoły w terminie do 08.07.2019 r. zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w zawodzie technik organizacji turystyki.

Dokumenty do pobrania:

1. Podanie kandydata: (pobierz)
  2. Skierowanie na badania lekarskie: (pobierz)
  3. RODO – zgoda na wykorzystanie wizerunku: (pobierz)
  4. Podanie do internatu: (pobierz)

W celu wyboru szkoły i klasy zaloguj się na: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/