Opis kształcenia – Technik handlowiec

język angielski
522305 HAN.01. Prowadzenie sprzedaży

HAN.02.Prowadzenie działań handlowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik handlowiec jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) organizowania prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów sprzedaży;

2) sporządzania dokumentacji ekonomiczno-finansowej;

3) wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży;

4) prowadzenia działań reklamowych i marketingowych;

5) organizowania i prowadzenia działalności handlowej

6) zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa.

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym dadzą Ci lepsze przygotowanie do zawodu i egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym oraz przygotowanie do studiów wyższych, związanych z tym kierunkiem kształcenia.
Język obcy na poziomie rozszerzonym realizowany jest od klasy pierwszej Matematyka na poziomie rozszerzonym zaczyna się w klasie drugiej. Dobór takich przedmiotów na poziomie rozszerzonym dostosowany jest do specyfiki i potrzeb kształcenia dla zawodu technik handlowiec.

Perspektywy zatrudnienia technik handlowiec – to odpowiedź na potrzeby rynku pracy.

ZNAJDZIE PRACĘ W POLSCE I NA OBSZARZE UNII EUROPEJSKIEJ JAKO:

• Merchandiser
  • Referent/asystent ds. zaopatrzenia
  • Referent/asystent ds. sprzedaży
  • Referent/asystent ds. obsługi klienta
  • Kierownik działu handlowego
  • Zastępca kierownika działu handlowego
  • Specjalista ds. obsługi klienta
  • Specjalista ds. sprzedaży
  • Specjalista ds. zaopatrzenia

MIEJSCA PRACY:

• własna działalność gospodarcza
  • dział marketingowy firmy handlowej
  • dział obsługi klienta firmy handlowej, produkcyjnej, usługowej

Posiadacz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik handlowiec wykonuje swoje zadania zawodowe na różnych stanowiskach pracy.

Merchandiserzy – dbają o właściwą ekspozycję i promocję towarów, zatrudniani są zwłaszcza w dużych placówkach detalicznych.

Referenci/asystenci handlowi ds. zaopatrzenia organizują, w przedsiębiorstwach handlowych lub produkcyjno-usługowych zaopatrzenie w potrzebne towary, materiały lub surowce do produkcji.

Referenci/asystenci ds. sprzedaży organizują sprzedaż towarów i usług w firmach handlowych lub sprzedaż wyrobów gotowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Pracownicy o dłuższym stażu pracy i wyższych kompetencjach awansują na stanowiska kupców, specjalistów ds. zaopatrzenia lub sprzedaży. Pracując w dziale obsługi klienta, handlowcy koncentrują się na działaniach marketingowych firmy związanych ze sprzedażą.

Akwizytorzy, będący pośrednikami pomiędzy firmą, którą reprezentują (producent, hurtownik), a klientem, prezentują ofertę handlową oraz zbierają zamówienia.

Handlowcy, posiadający odpowiednio wysokie kompetencje zawodowe oraz doświadczenie, zajmują stanowiska kierownicze organizując prace podległych im pracowników.

W pracy przedstawiciela handlowego przydatne są umiejętności menedżerskie:

• znajomość podstaw psychologii i socjologii (wyczucie intencji drugiego człowieka),
  • matematyki (wystawianie rachunków za towar, usługę),
  • prawa i ekonomii.

Niezbędne są również takie cechy jak:

• uprzejmość,
  • takt,
  • umiejętność słuchania i panowania nad sobą,
  • inteligencja emocjonalna,
  • łatwość wypowiadania się na piśmie,
  • dobra znajomość terminologii urzędowej

Co po technikum?

Po ukończeniu technikum uczeń może przystąpić do egzaminu maturalnego a następnie kontynuować naukę na studiach wyższych.

Absolwent będzie mógł również uzupełnić swoje kwalifikacje w szkołach policealnych lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

W trakcie nauki w technikum uczeń zdaje egzaminy w poszczególnych kwalifikacjach.

Po zdaniu wszystkich egzaminów i ukończeniu szkoły, absolwent otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik handlowiec.

Zasady rekrutacji: Regulamin rekrutacji na rok 2019/2020 Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie

Wymagania dodatkowe

Kandydat zobowiązany jest dostarczyć do szkoły w terminie do 08.07.2019 r. zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w zawodzie technik handlowiec oraz zaświadczenia lekarskiego o badaniach sanitarno-epidemiologicznych.

Dokumenty do pobrania:

1. Podanie kandydata: (pobierz)
  2. Skierowanie na badania lekarskie: (pobierz)
  3. RODO – zgoda na wykorzystanie wizerunku: (pobierz)
  4. Podanie do internatu: (pobierz)

W celu wyboru szkoły i klasy zaloguj się na: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/