SKW„Adiutor” na Marszu Nadziei

Wspólnie z innymi uczestnikami „Marszu Nadziei” nasze wolontariuszki z „Adiutora” manifestowały w piątek, 28 września na ulicach Puław potrzebę niesienia pomocy i nadziei chorym. Z żonkilami we włosach i uśmiechem na twarzy niosły własnoręcznie wykonane transparenty z hasłami o nadziei, żółte balony i kwiaty. A w konkursie na najlepszą prezentację hasła zachwyciły wszystkich swoją kreatywnością i oryginalnością, wyrażając nadzieję poprzez połączenie tańca, muzyki i poezji.

Angelina Lebedz przygotowała własny układ taneczny do napisanego na tę okazję przez Emilię Wojtaś wiersza „Kwiaty emocji”. Czytany przez Emilię wiersz i taniec Angeliny świetnie połączyły się na scenie i poruszyły swoją niezwykłą wymową. W przygotowanie haseł, przypinek do włosów i papierowych kwiatów żonkili włączyły się pozostałe wolontariuszki, uczestniczące w marszu: Alla Troian, Natalia Tereshchenko, Daria Vorobiova, Valeria Samaria, Alina Pochtar i Kamila Pochtar. Nasze wolontariuszki zajęły w konkursie na prezentację hasła II miejsce i wzbudziły zainteresowanie organizatorów. Uczestnictwem w marszu rozpoczęliśmy w tym roku współpracę z puławskim Hospicjum im. Św. Matki Teresy.

„Marsz Nadziei” organizowany jest rokrocznie przez Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie” na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową. W marszu wzięli udział głównie uczniowie puławskich szkół. Razem z nimi wyruszyliśmy o godz. 10.00 spod Placu Chopina i przeszliśmy ulicami Puław z okrzykami haseł o nadziei i przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Dęblina pod hospicjum św. Matki Teresy. O godz. 13.00 odbyły się występy i konkurs na scenie na placu Szkoły Podstawowej Nr 6.

Dziękujemy naszym wolontariuszkom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.
M. Rejmak-Chęć
B. Surdacka