Rozstrzygnięcie konkursu „Jestem Ambasadorem Polszczyzny”

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące. To również data, która ma przypominać, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała konkurs  online Jestem Ambasadorem Polszczyzny. Uczniowie, którzy przystąpili do testu mogli sprawdzić się w kwestii  znajomości języka polskiego. Quiz składał się z 22 pytań –  udzielenie odpowiedzi wymagało znajomości gramatyki, ortografii, składni oraz środków stylistycznych. Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymali ocenę bardzo dobrą z języka polskiego oraz pamiątkowy dyplom Ambasadora Polszczyzny.
         Paulina Czopek z klasy 2 a LO jako jedyna rozwiązała test bezbłędnie i w pełni zasłużenie uzyskała zaszczytny tytuł Ambasadora Polszczyzny. Dyplomy z tym tytułem otrzymali również: Wiktoria Koczkodaj, Bartosz Piskorski, Dawid Sygnowski, Karolina Dobraczyńska, Karolina Pomorska, Oleksandra Kuzmenko, Arsentii Zavalnyi, Michał Solis, Paweł Gąsiorowski, Kacper Czopek, Weronika Rukasz, Wiktoria Maciążek.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie próby weryfikacji swojej znajomości języka polskiego. Mamy nadzieję, że najlepsi z dumą będą nosić tytuł Ambasadora Polszczyzny, który jeszcze bardziej będzie ich motywował do propagowania postawy dbałości o poprawność językową, jako wyznacznika troski o dziedzictwo narodowe.