Rozstrzygnięcie IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „ Zostań Mistrzem Ortografii”

17.12.2020 o godz. 12.00 na Platformie Microsoft Teams przeprowadzony został finałowy test konkursowy IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii” pod patronatem UMCS i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej  pandemią udało nam się sfinalizować to przedsięwzięcie. Zachowaliśmy więc ciągłość  projektu, który od kilku lat z powodzeniem realizuje nasza szkoła. W tym roku odbyło się to w zmienionej formule online. Do testu finałowego przystąpiło 26 uczniów. Mistrzem Ortografii w kategorii klas 7 i 8 szkoły podstawowej została Oliwia Leszczewska  ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, przygotowywana przez panią Renatę Bany, II miejsce zdobył Wojciech Kamiński, III miejsce zaś Agata Leńczowska oboje również ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach.  Statuetkę Mistrza Ortografii w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyła Zofia Kręcisz z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, przygotowywana przez panią Jolantę Woźniakowską,  na drugim miejscu uplasowały się ex aequo Weronika Rukasz również z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie oraz Maja Rudnik i Hanna Sokół  z II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach; III miejsce ex aequo zdobyły Julia Seredyn, i Patrycja Murawska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach . Dziękujemy sponsorom, dzięki ich wsparciu finansowemu laureaci oraz zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w obu kategoriach mogli otrzymać statuetki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sponsorzy tego przedsięwzięcia to : Nałęczowska Spółka Handlowa, Bank Spółdzielczy w Nałęczowie, Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Puławach, Centrum Promocji UMCS, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy.

Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.