Różne oblicza Polski

8 października uczniowie I klasy Technikum o kierunku hotelarskim udali się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie autorskie z panem Leszkiem Szczasnym– podróżnikiem, fotografikiem i animatorem kultury. Pan Szczasny zwiedza zarówno różne zakątki świata, jak również zapuszcza się w mniej znane, ale równie urokliwe rejony Polski. Dokumentem z tych bardziej odległych i egzotycznych podróży jest książka pod tytułem „Świat na wyciągnięcie ręki”. Pokłosiem wędrówek po Polsce jest bardzo bogate slajdowisko zatytułowane „Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie” i takie właśnie było hasło przewodnie naszej  biesiady, odbywającej się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.  Pan Leszek Szczasny swoje barwne opowieści ilustrował pięknymi, artystycznymi fotografiami. Spotkaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka Chopina. Podróżnik przedstawił Polskę zarówno tę bardziej  jak i mniej znaną. Jego opowieści obejmowały bardzo szerokie  spektrum tematyczne –  od historii, kultury, religii, przyrody po różne śmieszne obserwacje i ciekawostki. Dla młodzieży była to więc atrakcyjna, interdyscyplinarna lekcja na temat Polski . Uczniowie ukraińscy mieli okazję usłyszeć wiele, nietuzinkowych informacji na temat kraju, w którym spędzą kilka najbliższych lat.