Rok szkolny 2009/2010

1 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2009/2010.

Podczas spotkania z młodzieżą Pani Dyrektor Katarzyna Teper powitała uczniów  klas drugich i trzecich powracających z letnich ferii  oraz absolwentów gimnazjów rozpoczynających naukę w murach naszego Liceum. Serdecznie przywitani zostali nowi nauczyciele podejmujący  pracę w szkole: Sylwia Zasada, nauczycielka języka polskiego, Barbara Kozicka i Magdalena Adamska – wychowawczynie w internacie. Opiekunkami klas pierwszych w bieżącym roku szkolnym zostały: Pani Krystyna Maik (klasa I A), Pani  Małgorzata Gajdzińska, (klasa I B) oraz Pani Joanna Wójcik (klasa I C).  Pani Dyrektor odczytała życzenia, jakie za jej pośrednictwem przesłali na ręce społeczności szkolnej Pani Minister Katarzyna Hall, kurator oświaty w Lublinie oraz rzecznik praw ucznia.
W swoim przemówieniu Pani Dyrektor wiele miejsca poświeciła wydarzeniom sprzed 70-ciu lat, przywracając pamięc o tamtych  dramatycznych dniach. “Przypominanie historii nie ma sensu jeśli nie zadamy sobie pytania o to, czego możemy się nauczyć przywołując przeszłość. Sądzę, że nasi przodkowie w 1939 roku dali przykład heroizmu i patriotyzmu, po to, abyśmy my mogli pracować w poczuciu odpowiedzialności i w spokoju. Kiedy nasz czas odmierzają dzwonki, klasówki, sprawdziany a nie dzwon trwogi zwiastujący śmierć ofiar II wojny światowej. Przypominanie historii nie ma sensu jeśli nie zadamy sobie pytania o to, czego możemy się nauczyć przywołując przeszłość. Sądzę, że nasi przodkowie w 1939 roku dali przykład heroizmu i patriotyzmu, po to, abyśmy my mogli pracować w poczuciu odpowiedzialności i w spokoju. Kiedy nasz czas odmierzają dzwonki, klasówki, sprawdziany a nie dzwon trwogi zwiastujący śmierć ofiar II wojny światowej.”  Minutą ciszy uczczona została pamięć ofiar II wojny światowej.