Rekrutacja na rok szkolny 2017/18

I a

Zestaw przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym umożliwia nie tylko dobre  przygotowanie do zdania egzaminu maturalnego ale także do studiów wyższych na kierunkach ekonomicznych, społecznych, politologicznych itp. Jeżeli Twoim marzeniem jest praca w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, chcesz być maklerem giełdowym, brokerem, analitykiem, logistykiem, zostać architektem, inżynierem budownictwa, mechaniki, geodetą czy też prowadzić własną działalność gospodarczą – wybierz klasę biznesowo-inżynierską. W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klasy o tym profilu zajęli II miejsce w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy slogan reklamowy”; III i V miejsce w Konkursie Wojewódzkim na „Biznes plan”. Uczestniczyli także w pokazach z fizyki na UMCS, brali udział w warsztatach „Symulacji biznesu” oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Statystycznej.

I b

Zestaw przedmiotów rozszerzonych przygotowuje absolwentów do podjęcia studiów uniwersyteckich na kierunkach humanistycznych. Jeśli lubisz poznawać tajniki języka polskiego, czytać książki, studiować historyczną przeszłość i frapującą teraźniejszość, jeżeli mówią Ci, że jesteś urodzonym humanistą, zapraszamy do klasy medialno-prawniczej. Jest to klasa dla przyszłych kandydatów na studia humanistyczne, artystyczne czy społeczne, na kierunki: prawo, dziennikarstwo, historia, produkcja filmowa i telewizyjna, socjologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, etnologia, socjologia, psychologia, filologia polska.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klasy o tym profilu zajęli II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rosji; Uczniowie uczestniczyli również w Konkursie o Prawie Wyborczym. Ponadto brali udział w Wojewódzkich Warsztatach Dziennikarskich organizowanych we współpracy z TVP Lublin i Radiem Lublin, oraz w licznych konkursach literackich i recytatorskich, w warsztatach „Mówić czy recytować?”. Zajęli I miejsce w Olimpiadzie Historycznej, zdobyli wyróżnienie specjalne w Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż im. Ryszarda Kapuścińskiego, uzyskali II lokatę w Powiatowym Konkursie na „Logo Rocznicy Chrztu Polski”, zdobyli III miejsce w Powiatowym Konkursie o Janie Pawle II. Część uczniów rozwija swoje twórcze pasje, działając w zespole muzycznym „Freony”, inni zaś angażują się w grupie artystycznej „Sensu lato”. Klasa współpracuje z Biblioteką Miejską uczestnicząc lub współorganizując spotkania z ciekawymi ludźmi. Nasza Szkoła otrzymała prestiżowy tytuł „Stacja Kultury 2016” za szczególne osiągnięcia w organizacji projektów i przedsięwzięć w dziedzinie kultury i sztuki.

I c

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym pozwolą absolwentom podjąć studia na kierunkach takich jak: biologia, ochrona środowiska, chemia, biotechnologia, technologia żywności i żywienie człowieka, mikrobiologia. Jeśli chcesz w przyszłości zostać lekarzem, weterynarzem, farmaceutą, fizjoterapeutą, pielęgniarką, położną, studiować kierunki związane z analityką medyczną, fizjoterapią, stomatologią, genetyką, nanotechnologią, inżynierią biomedyczną, kosmetologią czy chemią stosowaną wybierz klasę biologiczno-medyczną.

Nasza szkoła stale współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz UMCS w Lublinie. W ostatnich latach uczniowie z klasy o tym profilu uczestniczyli w różnorodnych zajęciach organizowanych przez uczelnie partnerskie, np.zajęcia biologiczne w prosektorium oraz w „Nocy biologów”na UMCS, brali udział w pokazach chemicznych na UMCS oraz w warsztatach udzielania pierwszej pomocy we współpracy z UM. Jedna z uczennic została finalistką centralnego etapu „Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu”, otrzymali wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym „Powtórka przed maturą”.

W naszej szkole istnieją możliwości rozwijania pasji sportowych, co przekłada się na konkretne osiągnięcia w tej dziedzinie. W roku szkolnym 2016/2017 nasi uczniowie zajęli II miejsce w etapie centralnym „Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn z SKS-u do AZS-u”. Z sukcesami brali także udział w zawodach w tenisie stołowym.

25 kwietnia 2017 r. o godz 12 00 Dzień Otwartych Drzwi