Razem na Święta

W okresie przedświątecznym SKW „Adiutor” wzmacnia swoje działania na rzecz innych, dostrzegając ich potrzeby i problemy oraz podejmując szereg inicjatyw w środowisku szkolnym i lokalnym. W tym roku zgłosiliśmy swój udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. W ramach działań przedświątecznych zorganizowaliśmy akcję „I ty możesz zostać Św. Mikołajem” dla dzieci ze świetlicy środowiskowej, kiermasz bożonarodzeniowy,” przedświąteczną pomoc osobom starszym i samotnym, zbiórkę żywności w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” i kwestę „Sianko na stół wigilijny” na rzecz puławskiego hospicjum. Trwa akcja „Góra grosza” dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych oraz „Zakręcona akcja” na rzecz dzieci z lubelskiego hospicjum.

W niedzielę 15 grudnia 2019 wolontariusze „Adiutora” tradycyjnie już zaprezentowali swoje własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne na kiermaszu bożonarodzeniowym przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Każdego roku przybywa im nowych pomysłów, produktów i klientów. W tym roku największym powodzeniem cieszyły się piankowe bombki, których nie można było spotkać na innych stoiskach, ale też tradycyjne bombki ze wstążek i bombki decoupage. Na stoisku „Adiutora” nie zabrakło też różnych gwiazdek, aniołków i choinek. Nowością były choineczki z ziaren kawy, makaroników i papieru, a także brokatowe gwiazdki. SKW pozyskał ze sprzedaży ozdób już ponad 600 zł, a szkolny kiermasz wciąż trwa. W przygotowaniu i sprzedaży ozdób wzięło udział 24 wolontariuszy SKW, którym serdecznie dziękujemy. Zakupy dla potrzebujących za pozyskane środki już rozpoczęliśmy. Na razie pomogliśmy pewnej potrzebującej rodzinie i przekazaliśmy część ozdób i kartek emerytowanym nauczycielom, których wolontariusze odwiedzili i zaoferowali swoją przedświąteczną pomoc w zakupach i porządkach.

Tego samego dnia „Adiutor” przeprowadził kwestę „Sianko” na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach. Wolontariusze zbierali datki na hospicjum przed kościołem  im. Św. Karola Boromeusza, rozdając sianko, pierniczki i kalendarze przygotowane przez Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Kwesta kontynuowana była w szkole.

Kończymy też akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Zebrane przez całą szkolną społeczność dary przekazywane są obecnie rodzinom potrzebującym uczniów naszej szkoły. Najwięcej darów przyniosły klasy IV tei, II LO oraz nauczyciele i pracownicy szkoły, ale wszystkie klasy przekazały podane przez wolontariuszki produkty i dzięki temu mogliśmy przygotować 12 prawie jednakowych dużych paczek i  3 pudła z żywnością i artykułami czystości dla najbardziej potrzebujących. W akcję włączyli się wychowawcy klas i pani pedagog M. Blicharska-Brzusek. Aktywnie uczestniczyło w niej 6 wolontariuszek. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobre serca.

Po świętach liczymy i wysyłamy grosze! A nazbierała się ich spora góra. Już są posegregowane, ale można będzie jeszcze coś dorzucić, do czego bardzo zachęcamy. Każdym groszem pomagamy dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Do końca stycznia można przynosić plastykowe nakrętki w ramach „Zakręconej akcji” na rzecz chorych dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Dla tych, którzy najbardziej się napracują i przyniosą największy wór nakrętek czekają desery w pijalni Czekolady Wedel.

Cieszymy się, że razem na święta mogliśmy zrobić tyle dobrego.

Wszystkim wolontariuszom „Adiutora” i wszystkim darczyńcom, bez których nie byłoby w szkole żadnej akcji życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, niech ten wspaniały czas napełni Wasze serca jeszcze większą Miłością, którą będziecie mogli dzielić się z innymi.

Opiekunki SKW