Podziękowania za zaangażowanie w akcję pomocy powodzianom.

„Służmy poczciwej sprawie, a jako kto może,
Niech ku pożytkowi dobra wspólnego pomoże (…)”   Słowa Jana Kochanowskiego przychodzą mi dzisiaj na myśl, kiedy pamiecią sięgniemy do wydarzeń najmniej odległych – powodzi w powiecie opolskim i puławskim. Jestem zbudowana postawą i zaangażowaniem w organizację pomocy dla osób poszkodowanych w tym kataklizmie. Dziękuję za natychmiastowy i autentyczny odzew ze strony Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Liceum. Od poniedziałku trwała akcja nia darów rzeczowych i finansowego wsparcia dla powodzian. Udało się zgromadzić bardzo dużo niezbędnych w takiej sytuacji przedmiotów takich jak:  trwała żywność, ubrania, środki higieniczne i odkażające, pościel, obuwie. Ten ogrom darów, przekazanych potrzebującym w Podgórzu, Karczmiskach, Chodliku, Wólce Polanowskiej, to dar Waszych serc, domów, to efekt charytatywnej zbiórki zorganizowanej w domu handlowym, ofiarność mieszkańców i przedsiebiorców Nałęczowa. Dziękuję Państwu Nauczycielom i Pracownikom szkoły za przyłączenie się do zbiórki pieniężnej w naszej placówce, w wyniku której zebrano 1240 zł i zakupiono za te finanse dary. Dziękuję szczególnie klasie IIb, IId i klasie Ib za organizację pomocy dla osób dotkniętych powodzią. Dziękuję zespołowi „Freony” za zorganizowanie koncertu w dniu 28 maja br. oraz zbiórki pieniędzy. Dziękuję Państwu – Pani Jolancie Woźniakowskiej, Pani Małgorzacie Gajdzińskiej, Pani Aleksandrze Żabie, Panu Arturowi Mućkowi, Panu Adamowi Żurkowi, Panu Romanowi Węgorowskiemu za użyczenie prywatnych samochodów w celu przewiezienia darów.
Jestem dumna z Państwa postawy, z tego nie pozwoliliście na to, by doświadczenie powodzi stało się nam obojetne, jestem dumna z tego, że nie przeszliście Państwo obok cierpienia tak wielu osób. Przyjęcie tej sytuacji do siebie, utożsamienie się z tymi, którzy są w bardzo trudnej sytuacji życiowej to dowód na to, że nas, naszej społeczności, ta sprawa nie zatomizowała. Ona dla nas jako ludzi jest bardzo ważna.

Dziękuję.

Przekazuję podziękowania od wszystkich osób, które doznały Państwa wsparcia, dołączając do tych podziękowań ich łzy wzruszenia.

Dziękuję tym bardziej, że działania związane z organizacja pomocy w naszej placówce są kontynuowane.

Katarzyna Teper
                                                                                                                                                            Zespołu Szkół nr 2 w Nałęczowie