Podsumowanie akcji „Adiutora”

Szkolny Klub Wolontariatu „Adiutor” z sukcesem zakończył tegoroczne zbiórki groszy i nakrętek na rzecz dzieci potrzebujących pomocy. Góra grosza, zebrana przez całą społeczność szkolną wyniosła w tym roku 374,20 zł., a zgromadzone w szkole i internacie plastikowe zakrętki zapakowano w 8 dużych worków!

Po rocznej przerwie wolontariusze SKW wzięli udział w XXII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, przekazując zebrane pieniądze na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Drugą całoroczną akcją, w której wziął udział „Adiutor” była „Zakręcona Akcja” na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Zebrane nakrętki trafią do firmy recyclingowej, a otrzymane pieniądze przeznaczone zostaną na spełnianie marzeń dzieci z hospicjum.

Cieszymy się, że pomimo wielu organizowanych przez SKW akcji pomocy poszkodowanej w wyniku wojny Ukrainie, udało się też z powodzeniem kontynuować  powyższe akcje na rzecz dzieci.  Wzięli w nich udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którym bardzo dziękujemy za okazane serce. Kolejny raz nasza szkoła pokazała, że potrafi się zintegrować w działaniu dla drugiego człowieka. Zachęcamy wszystkich do dalszego zbierania groszy i zakrętek.

Dziękujemy też wolontariuszom, którzy segregowali, ważyli, liczyli, pakowali i wysyłali grosze oraz tym, którzy promowali  „Zakręconą Akcję”, zbierali i pakowali nakrętki.

Opiekunki SKW