Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno z tych  wydarzeń
z kalendarza świąt nietypowych, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała
Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Jest to jedna z wielu akcji i  kampanii społecznych , których  celem jest propagowanie czytelnictwa. Książki bowiem to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają kreatywność, wyobraźnie, pamięć, słownictwo oraz pozwalają przeżywać całą paletę emocji.

W naszej szkole nie zapomniano o zaakcentowaniu tego dnia. Była to bowiem świetna okazja do zaprezentowania młodzieży korzyści, wynikających z czytania książek. Biblioteka szkolna wraz z grupą uczniów przygotowała audycję , która nadana została  przez szkolny radiowęzeł.  Społeczności szkolnej po raz kolejny przypomniano o zaletach czytania książek. Następnie uczniowie zaproszeni zostali do wysłuchania fragmentów książki Katarzyny Ryrych  pod tytułem „Pas startowy”. Książka ukazała się w serii wydawniczej „Plus Minus 16”. Powieści z tej serii to skok na głęboką wodę w codzienne problemy młodzieży,  ich dyskusje z najbliższymi, pierwsze poważne związki i decyzje.  Biblioteka szkolna posiada kilka książek z tej serii, a więc zapraszamy do wypożyczenia. Jako lektorzy znakomicie spisali się Wiktoria Boruch, Julia Nowak oraz Krystian Antas.