O geoinformatyce …

18 marca 2014 r. uczniowie klas drugich i trzecich zarażeni pasją  geografii i przedmiotów ścisłych wysłuchali wykładu wygłoszonego przez dr Leszka Gawrysiaka z Wydziału Geografii i Gospodarki Przestrzennej UMCS pt. „Geoinformatyka – nowe oblicze geografii”.

Bogato ilustrowany przekaz werbalny prelegenta był pierwszym z efektów umowy patronackiej zawartej między WGiGP  UMCS a naszą szkołą.
Uczniowie mieli okazję przekonać się, że z efektami prac geoinformatyków stykamy się każdego dnia, dzięki czemu mamy m.in. czytelniejszą i bardziej atrakcyjną  prognozę pogody prezentowaną w telewizji, oglądamy swój dom czy też szkołę na mapach satelitarnych, śledzimy bieżące położenie samolotów.
     Dr L. Gawrysiak przekazał ważne informacje, jak podjąć studia na tak nowatorskich i ciekawych kierunkach jak geoinformatyka czy też gospodarka przestrzenna.
     Geoinformatyka to nowe i niezwykle ciekawe oblicze geografii.

Teresa Zub – Iwanicka