Nasi uczniowie na konferencji w Warszawie

Konferencja „OPERACJA REKRUTACJA – jak skutecznie zaplanować karierę w IT?”, miała miejsce w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki przy ul. Lewartowskiego 17 w dniu 22-04-2010 r.

Opiekun grupy: Lewczuk Jacek
Uczestniczący licealiści wyróżniający się na lekcjach informatyki:
a) Kałdonek Damian
b) Jama Michał
c) Fijałkowski Artur
d) Chodoła Łukasz
e) Oroń Tomasz
  Cel wyjazdu:
      Hasłem przewodnim konferencji było omówienie kluczowych zagadnień związanych z planowaniem ścieżki zawodowej w IT przez studentów informatyki w odniesieniu do oczekiwań potencjalnych pracodawców z tej branży. Uczestnicy konferencji  mieli możliwość zapoznania sie z wieloaspektowym podejściem do procesu rekrutacji na stanowiska w branży IT, m.in. z punktu widzenia specjalisty z firmy headhunterskiej wyszukującego kandydatów do pracy w tym sektorze, a także z perspektywy dyrektora personalnego korporacji IT.
      Ponadto podczas konferencji podsumowane zostały wyniki ankiety przeprowadzonej wśród pracodawców z sektora IT nt. ich oczekiwań w odniesieniu do przyszłych pracowników i stażystów. W ramach konferencji odbyły się również spotkania warsztatowe, umożliwiające uczestnikom bezpośredni kontakt z ekspertami z działów HR wiodących firm z branży IT (IBM, HP, Microsoft, CISCO, Oracle).

Konferencja adresowana była do obecnych jak i przyszłych studentów, absolwentów informatyki, nauczycieli, pracowników i pracodawców z sektora IT oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Przedstawiona dokumentacja fotograficzna zawiera materiały relacjonujące wyjazd.

Lewczuk Jacek

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Biuro Projektów EFS
Warszawska Wyższa Szkoła Informatyk