LEKCJA ANATOMII CZŁOWIEKA – BODY WORLDS

Uczniowie klas przyrodniczych z liceum im. S Żeromskiego mieli możliwość zgłębiania ANATOMII CZŁOWIEKA dzięki ekspozycji anatomicznej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wszystkie prezentowane eksponaty pochodzą od osób, które już za życia oświadczyły, że chcą by ich ciała zostały trwale zakonserwowane i udostępnione po ich śmierci na potrzeby szkolenia lekarzy i edukowania laików.
Dawcy ciał przyczynili się do szerzenia wiedzy medycznej;to dzięki ich świadomej decyzji możliwe jest zgłębianie i podziwianie szczegółów budowy anatomicznej człowieka. Mamy nadzieję, że odwiedzający tę szczególną wystawę kierują swoje myśli i uczucia wdzięczności w stronę tych, dzięki którym wystawa BODY WORLDS jest dostępna dla wszystkich chcących poznać ANATOMIĘ CZŁOWIEKA.

Udział w tym niezwykłym doświadczeniu edukacyjnym pozwolił nam zrozumieć i zgodzić się ze słowami odwiedzającego wystawę amerykańskiego skateboardzisty Tony’ego Hawka:

“Nigdy więcej nie będę lekceważyć mojego ciała”.